gizli ipuçları

holly tracy ve belinda maceraq kulub adında bir kulup kurarlar. rastlantı eseri kayıp bir servetin ipuçlarıyla karsılasırlar ve macera baslar..... ( @bensueroglu)

Hızlı Yorum İncele : - /10

arkadaş

bu kitabı üniversitede ödev olarak okumuştum arkadaşlığa farklı bir bakış açısı .tavsiye edilebilecek güzel bir eser... ( @yolcu)

Hızlı Yorum İncele : - /10

sana söyleyemediğim herşey

Ölen güzel bir kız Lydia, ailesinin pişmanlıkları ve kırgınlıkları, ihanetleri ve güvensizlikleri, söyledikleri ve söylemedikleri…... ( @oracle)

Hızlı Yorum İncele : - /10

bir gece yolculuğu

yazarın kendi içinde ve arkadaşı nazlı ile zaman içindeki yolculukları.... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 1.0 /10

cesur çocuklar

hulûsi on iki yaşındayken başına büyük bir felaket geldi. büyük, çok büyük bir felaket! yani babası ölmüştü. hulûsi'nin babası, büyük ticaret vapurl... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

attila

attilâ peyami safa'nın yegâne tarihî romanıdır. 1940'lı yılların başlarında yazılmıştır. yazar bu esriyle, attilâ gibi büyük bir türk cihangirinin dev... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kerbela - aşk'a belâ: hz. hüseyin

okuduktan sonra etkisinden uzunca bir süre çıkamadım.hep merak ettiğim bir konuydu ve bunu önce sinan yağmurdan okuduğuma çok memnunum.herkese şiddetl... ( @arapkedi)

Hızlı Yorum İncele : 7.5 /10

ya gazi paşa duyarsa

sevgili arkadaşlar bu kitap 1990 lı yıllarda terör olaylarını çok yalın bir dille ve gerçekçi bir dille okurlara anlatan ve hatta kendinizi sanki orda... ( @obingol_25)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

esrarengiz'in 'e'si

kinsey millhone, hesabına beşbin dolar yatırıldığını görerek şaşırır. parayı kendisi yatırmadığına göre parayı kimin ve ne için yatırdığını araştırırk... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

otuz beş yaş

belki yazarımız kendi yolunun yarısını kestirememiş ama 35 yaş bazen yolun başı bile olabilir... mutlu bir ömür için çok uzun yıllar var insanın önünd... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

çavdar tarlasında çocuklar

yarım bıraktığım nadir kitaplardan. sıkıldım ben ve bıraktım. ama yorumlardan sonra bir şans daha vereyim diye düşündüm.... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

susuz yaz

filmini daha önce izlediğim kitabı okumam bu zamana kısmetmiş. kitapta on bir hikaye var. kitaba adını veren 'susuz yaz' hikayesi kitabın yıldızı olsa... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

safahat

büyük üstadın büyük eseri. kendisi övgü olan bir adam ne kadar övüle bilir ki?? çanakkaleyi onun gibi anlatan var mı? istiklal marşını ondan daha i... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 9.4 /10

uyumsuz

beatrice priorın chicagosunda toplum, her biri belli bir erdemi yaşatmaya adanmış beş topluluğa bölünmüş durumda. dürüstlük, fedakarlık, cesurluk, dos... ( @Marlon)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

sonsuzluğa biraz daha

yoldu hayal;lakin yolların sonu yok dosttu geceler;lakin gündüzler peşimi bırakmıyor... isyandı uyanan;lakin mevsim bahar takatim yok. yer yer deneme,... ( @emel)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

güvercin

Okurken komik bulduğum ama kendimin de saçma korkuları olduğunu hatırlayıp utandığım bir yapıt. Teras katta ki odasının önüne güvercin giren ve bundan... ( @Ashimâ)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

kızıl 1-2-3

olmadı, sevemedim. konu güzel başladı ama ilgiyi toplatmıyor. sürüklemedi. diğer kitaplarını da bir okumak lazım yazarın. konu gerilim ve cinayetse da... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

başarıya götüren aile

bu kitap daha çok sınav döneminde çocuklarınıza nasıl yardımcı olunacağını anlatıyor.... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 6.5 /10

yıldırım sesli manascı - yüzyüze - deniz kıyısında koşan ala köpek

ben yukarıda bahsedilen üçü bir arada olanı değil, elips yayınlarından çıkan yıldırım sesli manasçı ve deniz kıyısında koşan ala köpek isimli iki öykü... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 9.3 /10

inci sokağı

1930 larda amerika da gecen yazarın cocukluk yıllarını buyuk bunalım donemi fonunda basarıyla anlatan bir kitap.... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

şair fâtih: avnî / fâtih sultan mehmet

fâtih. gelmiş geçmiş en büyük ve en renkli hükümdar. kültürlü. asker. matematik ve diğer müspet ilimlere meraklı. doğu dillerini bilir. batı dillerini... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : - /10

golem ve cin

kitabın farklı bir bakış açısını yakalamış olmasını sevdim. daha önce golemler hakkında fazla bir bilgi sahibi olmadığım için o konuda fazla yorum yap... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

aşık papağan barı

bu romanı sizi amerika'dan öte aleme kadar gezdirip, gerçekle hayal arasında dolaştırıyor. papağanlarla dost olup, dudaklarla konuşuyor, melek hasan y... ( @murat )

Hızlı Yorum İncele : - /10

gümüş öğretmen - profesör yogi

bir öğretmenin öğrencilerini düzeltmeye çalıştığını anlatıyor.gerçekten çok güzel bir hikaye.hikayedeki çocukların öğretmenlerine yaptıklarından dolay... ( @melis)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

afacan beşler

seker portakalı ve kucukprens i her yas katagorisine koyarsak cocuk kitapları girilmemis simdiye kadar.bu kitabı bizim kusaga kitap okumayı sevdiren j... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

gogol

avrupalı okuyucular rus edebiyatında hep dostoyevski ile tolstoy'u tercih ederler. oysa rus okuyucusu, bu iki yazarı gölgede bırakan bir başka yazarı ... ( @durann)

Hızlı Yorum İncele : - /10

zar adamın peşinde

kült klasik zar adam romanının devamı niteliğinde olan zar adamın peşinde eğlenceli, canlı ve erotik anlatımıyla sîzi asla unutamayacağınız bîr yolcul... ( @nalin)

Hızlı Yorum İncele : 1.0 /10

yapboz

jodi picoult'un kitaplarındaki genel özellik kaderin cilvesi ve bir diğer özellik ise hayatta her şey siyah ve beyazdan oluşmamaktadır hissidir. ne... ( @nefertiti)

Hızlı Yorum İncele : - /10

adını unutan adam

cüneyt arkın hayranı olarak bayıldığım bir kitap.kitabın içinde kendisinin anıları,filmlerini çekerken katlandığı zorluklar,özel hayatındaki zorluklar... ( @pelinmi)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

birileri kadınlarımızı fena kandırıyor

konu kadınlar, kadın tipleri, davranışları, tepkileri, ilişkiler.... tamamen bir erkek bakış açısıyla yazılmış. kitapta bazı yerlere katılıp, bazı yer... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

konuşmayan adam

özge baykan konuşmayan adam'ı on dokuz yaşında yazdı. ete kemiğe büründürmek için altı yıl bekledi. roman yazmak için on dokuz yaş erken denirse, göz... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

babam aşkale'ye gitmedi

istanbul ermenilerinin 1940-1950'li yıllarındaki yaşamlarından bir kesit. kişinin yalnızlaşmasını, varlık vergisini, bir ailenin çöküşünü yazar muhte... ( @talar)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ivan ilyiç'in ölümü

tolstoy'un incecik ama ölümü kanınızda hissettiren harika kitabı. ivan ilyiç'le beraber sanki sizin de öldüğünüzü onun acılarını düşüncelerini derin d... ( @gençwerther)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

bütün şiirleri

giderim deniz çeker deniz çeker, dünya tutar içkiye benzer bir şey mi var bir şey mi var ki havada deli eder insanı, sarhoş eder dediği kitabı..... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 9.3 /10

sherlock holmes - mavi yakut

kitabın içinde 5 tane sherlock holmes hikayesi var. klasik sherlock hikayeleri var. eğlendirici ve sürükleyici her zamanki gibi.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

sözüm sanadır

erdal atabek'in klasiklerinden.. gençken okumuştum. ama güzel gençler için özellikle.. okunabilir..... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

şu saatte orada mıydın?!

demek buraya baktın. ama burası "orası!" değil. peki söyle o zaman.. şu saatte orada olmak ister miydin?! evet mi? peki. bunu sen istedin..! şimdi bir... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : - /10

gece yolu

hayat size bir dizi seçenek sunar. beklemek... geçmişe tutunmak... unutmak... affetmek... siz hangi yolu seçerdiniz? on sekiz yıldır çocuklarının ih... ( @Marlon)

Hızlı Yorum İncele : - /10

beden asla yalan söylemez

Bedenlerimizin yaşadığımız her şeyi kaydettiğini ve ne kadar büyüsek de, ne kadar hatırlamasak ta çocuklukta yaşananların bir anlaşılıp çözülmediği ta... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

sherlock holmes - akıl oyunlarının gölgesinde

okuyalı biraz oluyor ama güzel bir kitap mıydı? evet! yalnız ben daha büyük bir beklentiyle okuduğum için :) istediğimi alamamıştım :(... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

notre dame'ın kamburu

böylesine olaylara neden olmuş bir aşkın oluşum süresini kitapta daha fazla görmek isterdim ne bilim benim için havada kalan çok şey oldu güzel bir ki... ( @zilan)

Hızlı Yorum İncele : 8.4 /10

kültürlerin uzlaşması

bu kitap samuel huntingtonun medeniyetler çatışması adlı kitabına antitez olarak yazılmıştır alman profesör tarafından.... ( @simurg)

Hızlı Yorum İncele : - /10

inanılmaz rekorlar - abuk sabuk gaflar - en manyak 281 rekor-

inanılmaz rekorlar abuk sabuk gaflar en manyak 281 rekor guinness'de bile bulamayacağınız dünyanın en gaddar rekorları!... ( @zmr)

Hızlı Yorum İncele : - /10

grebene

sarıkamış harekatında şehit olan yarbay bekir fikri balkan savaşlarında yüzbaşı rütbesi ile kuvve-i seyyare kumandanı makamında grebene de savaşmış ve... ( @emresahin)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

hakkari'de bir mevsim

şiir tadında okuma hazzı veren bunun yanında toplumsal gerçeklikten uzaklaşmadan bölgenin yaşantısını gözler önüne seren bir başyapıt..... ( @miladi)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

angelanıın külleri 2 - umuda doğru

bu kitabın iki serisinide seneler önce okumuştum, çevirisini hiç beğenmemiştim ama konu olarak bakıldığında okunması gereken bir kitap.... ( @fusbor)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

musa - mısır prensi 1. cilt

musanın asanını dokundurup kızıl denizi ikiye ayırdıktan sonra kitaba gore burada firavun oğulları düşüyor ve deniz kapanıyor ama gerçekte buraya fir... ( @goklerde)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

profesör

jane eyre'den de, shirley'den de önce yazılmış, ancak yazarının ölümünden sonra kocası tarafından yayımlanmış bir başyapıt. ingiltere'den avrupa'ya gi... ( @eflak)

Hızlı Yorum İncele : - /10