ölerek yaşıyorum

hem tarihi bir roman hem de fantastik özellikler taşıyor. öldükten sonra reenkarnasyon ile o sırada kazdıkları ve tarihine ulaşmaya çalıştıkları antik... ( @elph)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kuruntular kitabı

yazarın adı bile yeterli bence kitapları için, başka bir desteğe ihtiyacı yok... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : - /10

yaşanmayan zaman

özgürlük yolları serisinin 2. kitabında sartre kapıdaki 2. dünya savaşını anlatıyor. mathieu'nün kendi kendisiyle hesaplaşmasının yanı sıra barış için... ( @sebevi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

büyük ortadoğu projesi

eğer büyük ortadoğu'da avrupa etkili olursa, avrupa dünyanın en etkili gücü olur. eğer rusya kontrol ederse, rusya en büyük güç olur. eğer amerika bu ... ( @koleman)

Hızlı Yorum İncele : - /10

imparatorluğun sonu 1914

türk ordusunda görev alan yaklaşık 500 alman subayından biri olan carl mühlman, prusya süvari üsteğmeni olarak türkiye'ye geldi.1914-1918 arasında, tü... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

cesaretin anahtarı

bir sanatkar, bir bilgi insanı ve bir savaşçı... esrarengiz bir kutuda üç anahtar... bilgeliğin anahtarı ve işığın anahtarı'ndan sonra sıra cesaretin ... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

isteme ve temsil olarak dünya

Ama araştırmalarımdan çıkan büyük buluş Schopenhauer´di... Evrenin temellerinde her şeyin en iyi olmadığını gören en az bir filozof vardı... Schopenha... ( @mesgin)

Hızlı Yorum İncele : - /10

sisifos söyleni

"gerçekten önemli olan bir tek felsefe sorunu vardır: intihar.yaşamın yaşanmaya değip değmediği konusunda bir yargıya varmak, felsefenin temel sorusun... ( @lahza)

Hızlı Yorum İncele : - /10

neden herkes bana karşı

sumitha laura jon chelsea jemma ergenliği yasayan bes genctir. her genc gibi bir sürü sorunla bas etmektedirler. neden herkes bana karsı, onların yasa... ( @bensueroglu)

Hızlı Yorum İncele : - /10

istanbul seni unutmadım

"evlerin, kapılarda hep mücevher çağrışımlı tepe camları vardı, yine morlar, yahut kırmızıları, zebercet yeşilleri, bazan gece mavileri, topaz sarılar... ( @durann)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kitlelerin ayaklanması

kitle insanı mantığa kulak vermez; yalnızca başı derde girince öğrenir. sanılanın aksine, esasında kölelik durumunda yaşayan kişi kitle insanı değil,... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

altıncı kıta - akdeniz

..."akdenizin karakteri 'hayır'dan çok 'evet' demeye yatkındır. 'evet' demek o denli kolay ki!... oysa 'hayır' deyince bir sıkıntı duyulur. "altıncı k... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kapan

çok vasat. anlamsız detaylarla, konuşmalarla dolu. gereksiz kişiler ve ayrıntılar var. kurgu çok zayıf. çok sık "adamın teki..." gibi ifadeler var, bu... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 3.0 /10

siz kimi kandırıyorsunuz!

doğruyu bulmak zeka ve bilgi meselesinden çok kişilik ve ahlak sorunudur der soner yalçın kitabın en sonunda.. günümüz tarikatlarına bir bakış açısı..... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

sisters kardeşler

"2011 man booker ödülü finalisti governor general's edebiyat ödülü rogers wrıters' trust roman ödülü gıller ödülü finalisti yılın en iyi kitabı -amazo... ( @A.)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

babam ve ben

Nobel ödüllü yazarın bir çocuk kitabı. Paris’in nostaljik somaklarında yaşanan sıcacık bir öykü. ... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

nietzche ve babaannem

çok aşina olmadığım bir yazar..babaannesi ile nietzche arasında nasıl bir bağ kurduğunu merak ederek aldım..... ( @derle)

Hızlı Yorum İncele : - /10

yitik bir aşkın gölgesinde

mehmed uzun'un 1989 yılında yazdığı, 2000 yılında kürtçe'den türkçe'ye çevirilen romanı,bir kürt aydınının hikayesi,bir aşkın ve kavganın hikayesi.... ( @elfoztmr)

Hızlı Yorum İncele : - /10

beklenmeyen misafir

uzun bir sahnelenis seruvenine sahip olan oyundan romana uyarlanmis. hikaye bir sonun baslangici aslinda. konu elbetteki 'cinayet' :) sonunu gormeden ... ( @pincir)

Hızlı Yorum İncele : - /10

benim adım ölüm

her zamanki gibi harika bir agatha kitabı! okuyun ve yavaş atın çiftesi pek olurmuş demiş ya atalarımız, hatirlayin!... ( @ukala)

Hızlı Yorum İncele : - /10

çocuğunuzun beynine hoşgeldiniz

çocuğunuzun beynine hoş geldiniz bilinen yanlışları yıkacak şaşırtıcı bilgiler ile dolu. çocuğunuz hakkında düşünme şeklinizi geliştirecek. okumanizi... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

reis bey

kitap bir günde hatta 1-2 saatte bitti. nedendir bilmem reis beyde necip fazıl'ı gördüm. bu tiyatro gerçekten iyiydi. okuyun efendim zaten 150 sayfa ;... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

kanka bey'in insan vücudu dersleri

4. sınıfa giden yeğenime öğretmenleri tarafından okutuldu. Kitabın görsellerle ve dipnotlarla desteklenmesi öğrenim açısından fayda sağladığı gibi oku... ( @BurcuAtıcıÖztel)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

hayatı sorgulamak

kitap birbirinden bağımsız dört hikayeden oluşuyor. her ne kadar dördü de hayatı sorgulamak üzerine olmasa da okuyucu her hikayede düşünmeye zorlanıyo... ( @ozgurata)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

lucifer

Dünyanın milyonlarca müride sahip, en son teknoloji ile donatılmış, ilk ve tek sanal kilisesinin lideri Xavier Accosta’nın ağzından çıkan bu sözler tü... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

geceyarısı şarkıları

yazarın denemelerinin toplandığı kitapta, etkisini insanın üzerinden atamayacağı "çırılçıplak nilüfer" adlı yazısından bir bölüm "...latinler eskiden ... ( @eflatun)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

devlet-i aliyye - osmanlı imparatorluğu üzerine araştırmalar - 1

pöfff.. adam yürüyen kütüphane.. hocaların hocası dedikleri bir kişi elbette okunmaya değer ve objektif bakışlı kitap yazarda bunu da herkesin anlayab... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

sinek sarayı

yazarın daha önce saulnier soyadını kullandığını bu kitap ile öğrendim. kurgu çok iyi. anlatım ise müthiş. kitapta ilginç tipler var.... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : - /10

narnia günlükleri 2 - aslan, dolap ve cadı

narnia serisinin yazılan ilk kitabı olan ama hikayesi bakımından ikincisi sayılan kitabın orjinal adı "the lion, the witch and the wardrobe". serinin ... ( @hironakamura)

Hızlı Yorum İncele : - /10

badem

konusu çok ilginç ve çekicidir anlatımı üslubu da sürükleyici... ( @yare82)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

elli parça

bu kitabı ben çalmıştım..yani bildiğin çalmak gibi bişey.. migrosa girdim..alışverişimi yaptım bi güzel..tam çıkışta da kitaplar var..araba dolu idi. ... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

göçmüş kediler bahçesi

hikayelerden olusan bu kitap yazarla tanısmak amacıyla okunmalı.... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 6.5 /10

fuji dağı'nı nasıl taşırsınız?

microsoft,dell gibi dünya devi şirketlerin işe alım mülakatlarında sorulmuş ilginç,uç sorular. "fuji dağı'nı nasıl taşırsınız?" "kanalizasyon kapaklar... ( @strateji)

Hızlı Yorum İncele : - /10

dünyanın ekseni

1800 yılların sonunda bir grup kutuplardaki kömüre ulaşabilmek için dünyanın eksenini değiştirmek isterler. bunun için dünya ayağa kalkar..inanılmaz b... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

alıklar birliği

keyifle okuduğum,sonunu merak ederek elimden bırakmak istemediğim kitap. ignatius'un zeki cevapları, modern dünyayı algılayışı etkiliyor. yazarın inti... ( @glcml)

Hızlı Yorum İncele : - /10

psikanalize giriş - hatalı eylemler

"Freud'un derslerinin Hatalı Eylemler adını taşıyan bu ilk bölümünde, sağlıklı herhangi bir bireyde gözlemlenebilen, sık rastlanan, çok iyi bilinen am... ( @varolmuşbiri)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ağ toplumunun yükselişi

İnternet teknolojisi dünyadaki bütün bilgisayarları birbirine bağladı. Yani dünya insanları arasında bir iletişim olanağı sağladı. Bu yapı son 10 yıld... ( @mesgin)

Hızlı Yorum İncele : - /10

44. çocuk

"stalin rusyası kabusunu" anlatmak için anlamsız bir hikaye ile kotarılmaya çalışılmış ama olmamış bir kitap. sosyalist rusya, polisiye(!) bir sosla s... ( @tokyodaaşk)

Hızlı Yorum İncele : 1.0 /10

12 mart - ihtilalin pençesinde demokrasi

birandın can dündar ve bülent çaplı ile birlikte yazdığı, demirkırat isimli kitabın devamı.önceki kitap menderes'in idamı ile bitmişti, bu noktadan ba... ( @doctod)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

endülüs gerçeği ve türkiye'nin geleceği

türkiye'nin geleceği, endülüs gibi mi olacaktır? türkiye, endülüs'ün akibetini yaşayacak mıdır? türkiye cumhuriyeti, gırnata sultanlığı gibi bir sonuc... ( @koleman)

Hızlı Yorum İncele : - /10

inka - manco'nun öfkesi

bu üç ciltlik kitabın ikincisi yine ispanyollarla inkalar arasındaki savaşta anamaya ile gabrielin bir şeyleri düzeltme çabası anlatılmış ancak inkala... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

samanyolu

"bir şarkı mırıldanarak yavaş yavaş elbisesini çıkarıyordu. kalbimde şiddetli bir çarpıntı ve tatlı bir heyecan vardı. onu hiçbir zaman böyle yarı çıp... ( @tugce)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

aile mutluluğu

kendisinden sonra gelen birçok rus yazarın yanı sıra dünya edebiyatını da derinden etkileyen tolstoy, "aile mutluluğu"nu 1859'da yazdı. hikayenin kayn... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kız kısmı

ya cok acaip bi yazar. tesadüfen twitter üzerinden kendi bloguna rastladim. yazdiklarini söyle hizlica okuyayim derken, sanirim 2 saate yakin takili k... ( @Saklibahce)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

yeniçeri

bu eser, sadece yeniçeriyi anlatmak için yazılmış değildir. bu eser, en fakir bedahet duygusunun bile kestirebileceği şekilde, tarihimizdeki yeniçeri ... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 6.7 /10

billur kalp

iç içe iki romandan oluşan billur kalp cumhuriyetin ilanını takip eden dönemde, istanbul'da geçiyor. uzun ve sarsıntılı yıllar, türkiye toplumunu altü... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

gönül dağında bir garip

neşet ertaş hakkında yine neşet ertaş ile yapılmış söyleşi tarzı bir kitap. okudukça bu ülkenin ne harika bir değere sahip olduğunu ve bu değeri nasıl... ( @kitapayracı)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

kaplumbağalar

fakir baykurt denilince bir durup düşünmek gerekiyor. türk köylüsünü, işçileri çok iyi tanır. sıkıntılarını usta kalemiyle o kadar güzel dile getirir ... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

türklerin tarihi

türklerin geçmişlerine bakarak bugünkü yaşantılarının kökenlerini araştıran bir kaynak kitap. yabancı bir bakış açısıyla yazılmış kendi tarhimizi okum... ( @sebevi)

Hızlı Yorum İncele : - /10