çöl gezegeni dune

bir bilimkurgu şaheseri. tüm ciltler bir solukta okunur. bir birinden bir çok kültüre ait özellikleri açık ve net olarak görebiliriz. mutlaka okuyun.... ( @enkelados)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

umur bey’den atatürk’e efelik

Efelik zor iştir; haksızlığa, zulme, baskıya isyandır. Onurlu bir dik duruş, bir başkaldırı destanıdır. Ege’de efelik Umur Bey’le başlar, Mustafa Kema... ( @mesgin)

Hızlı Yorum İncele : - /10

almodovar teoremi

Bir gece aniden yola fırlayan bir geyik, korkunç bir trafik kazası, kazada ölen bir sevgili, yok olan bir yüz,uçup giden hayaller, yalnız, düşünerek g... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : - /10

yavaşlık

yavaşlık ile hatırlama, hız ile unutma arasında gizli bir ilişki vardır. bir şey hatırlamak isteyen insan yürüyüşünü yavaşlatır. buna karşılık, az önc... ( @likiditetuzağı)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

kedi gülüşü

kedi sahibi okuyucuların büyük bir zevkle okuyacakları, deniz kavukçuoğlu küçük dostlarıyla geçirdiği anlar söz konusu. bağımsızlıkları, muziplikler... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

davet

vampirlerle ilgili kitapları sevmediğimden benim tarzım değildi. ancak anlatımı akıcı.bir devam kitabı sanırım. daha önceki olayları başta sık sık hat... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 2.0 /10

komşunun duası

bu kitap kendi duygularımı anlatamayaçağım şekilde güzel bu kitabı okurken farklı türde hikaye masal öykü şiirler öğrendim bu kitap aynı zamanda fark... ( @fikriyenur)

Hızlı Yorum İncele : - /10

firmin

“hümanist entel serseri” 1961 nisanın on üçüncü günü boston şehrinin gri sokaklarından birinde, bir kitapçının bodrum katında dünyaya gelen on... ( @spinoza)

Hızlı Yorum İncele : - /10

türk tarihinden yapraklar

türk tarihinden yapraklar, yılmaz öztuna'nın 1968'te istanbul radyosu'nda yaptığı konuşmalardan oluştu. her konu, bir konuşmadır. 1969'da millî eğitim... ( @koleman)

Hızlı Yorum İncele : - /10

madame curie

zülfü livaneli nin önsözüyle farklı bir biyografi... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : - /10

öfkelenin

günümüz insanlığının mevcut sisteme karşı kayıtsızlığını yüzüne vuran, özellikle fransa'da yaşanan sosyal değişimlerin anlatıldığı bir solukta okunan ... ( @polatguven)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ahşap fanus

türkiye'den başlayıp iran üzerinden nepal katmanduya kadar kara yoluyla seyahat eden yazar, hem bu otantik rotadaki insanları, yerleşimleri anlatıyor ... ( @noMad)

Hızlı Yorum İncele : - /10

doğanın insanlaşması

1980'de serol teber tarafından kaleme alınmış bu kitap yerkürenin oluşumunu ve insanlaşma süreci içerisindeki canlılardaki değişimi evrimsel açıdan bi... ( @atomheartmother)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

israfil'in aynası

israfil’in aynası, türkiye’de fantastîki kurgu tarzının öncülerinden şebnem pişkin’in okuduğum ikinci kitabı. ağırlığını oluşturan tasavvufi yönü çok ... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

zezeva gunde ezıdıya

yezidi kürtler üzerine yazılmış kürdçe bir kitap. kürd dilinde okuyabilenlerin bu kitabı okumalarını tavsiye ederim.... ( @seren)

Hızlı Yorum İncele : - /10

iyi kız

Sonu çok farklı olan harika bir polisiye.... ( @teachero)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

şimdi avrupa

mr. fişer geliyor o? müdür bey, - havalar soğudu. sobaları neden yakmıyorsunuz? diye sordu. idare memuru, - efendim, dedi, sobaları bir bir elden geçi... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kreutzer sonat

temelli soruların dillendirildiği etkileyici bir kitaptır.... ( @trofim)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

çünkü ben buna değerim

bir dedikoducu kız romanı.serinin dorduncu kitabında karakterler gelecek telasındalar.hepsini bir kariyer hırsaı butuyorsa da arada eglenmeyi de ihmal... ( @bensueroglu)

Hızlı Yorum İncele : - /10

atlantis şifresi

da vinci'nin çok kötü taklidi. arka kapakta olmadığı yazılmış. atlantis'in peşinde vatikan'dan bir grup ile salak bir dilbilimci, bir tv program yapı... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 2.0 /10

meyhane

1956 yapımı gervaise isimli bir de filmi çekilmiş kitap. filmi ne kadar güzel olsa da kitapla arasında büyük boşluklar yok değil.... ( @koleman)

Hızlı Yorum İncele : 6.5 /10

erkekler neden evlenir?

kitapta 6 erkeğin psikolog ile terapi öyküsü yer almaktadır. kaygıları, takıntıları, sorgulamaları, neşeleri, hüzünleri, hayal kırıkları ve umutları..... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

çarın laneti

mükemmel, muhteşem, harika. bu seriyi anlatacak daha iyi bir kelime bilmiyorum ben. dünya edebiyat sıralamasında yeri nedir bilmiyorum ama nazarımda ... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

eski dünya seyahatnamesi

ilber ortaylı'nın gezip gördüğü coğunluğunun bir zamanlar osmanlı imparatorluk sınırları içinde olan, olmayanlarında bir şekilde tarihimizle ilişkisi ... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

alamut kalesi

öyle saygı değer insanlara kızmak benim ne hattime. istesin böyle bir kitap daha okurum... :\... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

ademden önce

Hominidlerin (insanımsıların) yaşantılarına dair ilginç bir eser.Okudukça sanki o zamanlarda yaşıyor gibi hissetitriyor. Aslında binlerce yıl geçmesin... ( @fns93)

Hızlı Yorum İncele : 7.3 /10

ölü evinden anılar

kimileri diyor ki dostoyevski'nin kitaplarının birini okuyun diğerlerini de okumuş kadar olursunuz. isimleri değiştirilerek her kitaba soktuğu benzer ... ( @deniz.kurt)

Hızlı Yorum İncele : 6.3 /10

iletişim çatışmaları ve empati

ünlü uzman psikolog üstün dökmen'in; hayatın her evresinde, her türlü sosyal ve bireysel etkileşimlerimizde temel olan iletişimlerimiz ve bunun doğrul... ( @güzedüşen)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kara kule 6 - susannah'ın şarkısı

serinin 6. kitabı. kitap, 'çocuğunu doğurmak için susannah dean'in vücudunu ele geçiren mia, siyah on üç gücünü kullanarak onu new york kentine nakled... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

emile ya da çocuk eğitimi üzerine

rousseau'nun hareket noktası doğadır. yanlış bir düşünce olsa dahi , bu konuda o , güzel ilkeler ortaya koyar. amacı, öğrencisini doğal bir insan olar... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

herkes için kur'an okuma rehberi

araştırarak okumaya örnek teşkil edebilecek farklı bir bakış açısı... ( @mesgin)

Hızlı Yorum İncele : - /10

başarmak elimizde

başarısızlık kader değildir. başarısızlığın en önemli nedenleri de "zeka düşüklüğü" ya da "tembellik" değil, çalışırken ve öğrenirken stratejik davran... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

manhattan'da üç oda

j. k. c. hafif bir sesle pek az konuşurdu. bölme duvarlarının inceliğine rağmen adamın söylediği sözler, öteki akşamlar boston'a telefon ettiği zaman ... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

menderes´in dramı

tarihin mantığı vardır. hangi açıdan değerlendirilirse değerlendirilsin, tarih konuşur. hangi açıdan alırsak alalım, onun dilini anlamakta, erdemlik v... ( @durann)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ayışığı

bu yazar ile ilgili bu kitabını okuduktan sonra kafam karıştı. kimi kitapları güzel. ama bu kitabı tam bir hayal kırıklığı oldu.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

dağınık odalar

bir sevda yaşandi bu şehrin kalabaliklarinda, ne kalabaliklar yaşandi dağinik odalarda… dağınık bir odanın pasaklı sahibiyim ben.adım atacak yer bu... ( @adımlar yayınevi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kod adı: atilla

yakın tarihimizdeki olayları mahkeme tutanakları esliğinde gozunuzun onunden geciriyor.atilla aladdin cakıcı olup isadamları , siyasetciler hatta seda... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

iki şiirin arasında

yaşamın uzamış anlarından kurduğu öykülerini okura emanet eden bir yazar yekta kopan. ruhumuza nereden sızdığını bilmediğimiz yüzleşmelerin izdüşümler... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

bir dağcının güncesi

nasuh mahruki'nin 1992 yılının temmuz ve ağustos aylarında, kırgızistan'daki tien-shan dağları'nda gerçekleştirdiği dağcılık faaliyeti esnasında tuttu... ( @kaizen)

Hızlı Yorum İncele : - /10

fidye

klasik osman aysu kitaplarından biri daha. yapay diyalogları yine hissediyorum bu kitapta da. 5 yaşındaki bir çocuk 'babam şu anda herhalde mutfakta ç... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

yaralarım aşktandır

iran'da kadın olmak iran'da şair olmak gibi durumların bedelini fazlasıyla ödemiş bir yazar. zor bir hayat duyarlı ince kırılgan dizeler furuğ'un ha... ( @allıbez)

Hızlı Yorum İncele : - /10

dylan dog 6

gizemli ada ve pembe tavşanlar öldürüyor. "başlangıcı olan her şeyin sonu da vardır." matrix revolutions, 21. yüzyılın ilk sinema mitini yukarıdaki ... ( @Pelin İnaltekin)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

benim balığım yaşayacak

Kapak ve isim çevirisi inanılmaz kötü olan muhteşem bir kitap. Japonya'dan Kanada'ya uzanan bir hikaye. Kamikaze pilotunun mektupları fazlasıyla etkil... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

güneşten de sıcak

J. Mario Simmel, 12 Eylül darbesi sonrasında kitaplarının Türkiye'de yayımlanmasına uzun süre izin vermemişti. Everest Yayın lan okurlarını, yasağı an... ( @mesgin)

Hızlı Yorum İncele : - /10

başımıza gelenler

93 harbi’nde doğu anadolu cephesi... “başımıza gelenler” yazarı tarafından bizzat yaşanmış, büyük ve millî bir felâketi, “93 harbi” diye bilinen 1877... ( @koleman)

Hızlı Yorum İncele : - /10

albertine kayıp

kayıp zamanın izinde serisinin 6. kitabı. tüm seriyi okumamış olsam da anlamakta zorluk çekmedim. beni tek yoran çok uzun betimlemelerdi ama proust'u... ( @elph)

Hızlı Yorum İncele : - /10

gölgem ekvator'da kaldı

mustafa andıç, aslında bir coğrafya öğretmeni. ama o aynı zamanda ''öğrettiği'' dünyanın bir kara parçası, deniz ve dağ toplamı olarak gören coğrafyac... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

gecenin sonuna yolculuk

i. dünya savaşı'nın ardından, ikincisine çeyrek kala. kan kokuyor. kan, yoksunluk, hastalık, ölüm, sıcak, tuvalet, yara et, yine de kahkaha... biz, ta... ( @miladi)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

gazze blues

samir el-youssef'in uzun bir öyküsü ve kara mizah konusunda çığır aşmış etgar keret'in kısa öykülerinden oluşan şahane bir kitap.... ( @Pelin İnaltekin)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10