eva luna

masalsı bir dille anlatılmıs sıradısı bir birliktelik sonucu dunyaya gelmis eva luna nın hikayesi.babası yılan tarafından zehirlenmis bir kızılderilid... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

doğa kurtaranlar - penguenlerin buzları erimesin

lola ve eviç dünyanın haline çok üzülüyor ve doğayı kurtarmaya çalışıyorlar. küresel ısınma, su ve enerji israfı, nesli tükenen hayvanlar, organik olm... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

momo

bu kitap çocuklar için değil biz yetişkin her şeyi bildiğini zanneden yaşı ilerlemiş ama gerçekleri göremeyen yetişkinler için yazılmış. Çocuklar... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

gençlik duvarları yıkıyor

kuşatılmış gençlik suskun gençlik olmayı kabul etmiyor. önyargılara-doğrularla baskılara- cesaretle sindirmeye- dirençle sevgisizliğe- sevgiyle bağıml... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

orman

sürükleyici hoş bir kitap... kafa yormanıza pek gerek yok diye düşünüyorum... hemen bitiyor en azından ben iki günde bitirmiştim...... ( @anna_cecilia)

Hızlı Yorum İncele : 7.5 /10

inci

buldukları bir inciyle hayatları perişan olan fakir bir ailenin öyküsü... ( @oracle)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

cezaevi müdavimleri

kitap, 4 temel sorunsal üzerine odaklanmış. birincisi; suç nasıl oluşur, insanları suça iten sebepler nedir? ikincisi, suçu işleyen insanların nasıl b... ( @kilinjos)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

osmanlı barışı

istanbul’un fethi ve ii. mehmed’in (fatih) idaresi ile osmanlı barışının temelleri atılmıştır. osmanlı yeni dünya şartlarına intibak eden ve uluslaşma... ( @zmr)

Hızlı Yorum İncele : - /10

birtakım insanlar

"sait faik bir sevgi peygamberiydi. kırk sekiz yıllık, içine en ufak bir haksızlık karıştırmamış, tertemiz bir ömrün akışında içimize insan sevgisinin... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

yörünge

parlak bir araştırmacı olan dr.emma watson, yaşamı boyunca düşlediği bir göreve seçilmiştir. ağırlıksız ortamın farklı canlı türleri incelemek için ul... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

kedimle sohbetler

''Mutluluğa giden çok yol vardır, ama kestirmeleri kediler bilir.''İşin içine kediler girince akan sular durur benim için. Mutlaka o kedili kitabı alı... ( @thebookthief)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

modern ortadoğu tarihi

Bu kitapta neler mi bulacaksınız? İslam devletleri ve ardından imparatorluklar dönemi; Selçuklular, Memlükler, Safeviler, Osmanlılar… Ortadoğu tarihin... ( @mesgin)

Hızlı Yorum İncele : - /10

öteki renkler

orhan pamukun en az satan kitabı. bir öyküyle açılır bence orada kendi ailesinden bahseder dönmeyen baba imgesi felan... ( @mucdear)

Hızlı Yorum İncele : 5.7 /10

yastıkname

sarayda nedimelik yapan sei şonagon'un(gerçek adının bu olup olmadığı bilinmiyor.)anı defteri. ilk başta çok sıkıcı olduğunu düşündüm ama sonra zaman ... ( @sugurcan)

Hızlı Yorum İncele : - /10

çalış osman çiftlik senin

usta yazarın, toplumun her kesimindeki insanları, yaşadıkları haksızlıkları ve sıkıntılarını hikaye hikaye anlattığı güzel mi güzel kitabı. okunmalı.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

gülfidanı

hüzünlü bir kitap. güzel başlamıştı ve devam etmişti ama sonu alelacele bitirilmiş gibi. hayalkırıklığı yaşattı sonunda.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

demirhane müdürü

tanıtımla kitabın alakasini çözemedim ama vardır bir bildikleri herhalde :) kitapta barolar dukler, baronlar havada uçuşuyor. zengin ve soylu kız fak... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

hoş sada

elinizdeki kitapçık divan şiirinin has bahçesinden ıtırlar taşır ve tamamen kendi seçtiğim güzellikleri içerir. bu kitapçıkta yer alan beyit veya mısr... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 1.0 /10

kızıl 1-2-3

olmadı, sevemedim. konu güzel başladı ama ilgiyi toplatmıyor. sürüklemedi. diğer kitaplarını da bir okumak lazım yazarın. konu gerilim ve cinayetse da... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

it cazı

canın yandığı için it cazı yapıyorsun diyorlar. doğrudur. bir gün benim de arka bahçemi kazıdıklarında çok fazla ceset çıkacak ve garip bir yetkili aç... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

nasıl öldürüldüler?

öldürülenlerin tarihi ile ilgili bu çalışmada yeryüzünde kanı dökülen ilk insan olarak bilinen habil'den başlayarak yaşadığımız günlere kadar geçen sü... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

bir türk ailesinin öyküsü

bir türk ailesinin ingiltere'deki öyküsü ele alınıyor. savaşın getirdiği yıllarda değişimler ailenin göçü. akıcı bir dille yazılmış... muhteşem bir es... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : - /10

utangaç milyoner

yazarın kesinlikle çıraklık dönemine ait bir kitap. :) ölüm ve anahtar serilerini sevsem de bunların dışındaki kitaplarını çok ta beğenmiyorum. hatta... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

tutsak

sürükleyici bir gerilim..sanki orda o uçurumda o mağaradaymışsınız gibi tüylerinizi ürperten sizi konunun içine çeken bir kitap..... ( @Gül Ulucan Ekmen)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

narnia günlükleri 6 - gümüş sandalye

eustace ve jill adlı iki arkadaş bir gün bir grup serseriden kaçarlarken kendilerini narnia'da bulurlar. ve aslan'la tanışırlar. aslan'ın ve narnia'nı... ( @hironakamura)

Hızlı Yorum İncele : - /10

bilgeliğin anahtarı

serinin ikinci kitabı. ilk kitap daha heyecanlıydı sanki. biraz ilk kitaba benzemiş. sıra üçüncü kitapta.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

zar adam

kitabın arkasında hayatınızı değiştirecek çok güleceksiniz gibi övgülere bakarak dönemin en çok satanlar listesinde olmasınıda gözönüne alarak okumaya... ( @Gül Ulucan Ekmen)

Hızlı Yorum İncele : 4.6 /10

bir artı bir

Sen ve beni toplasak sonuç ne olur?İki çocuğuna bakmak için deliler gibi çalışan Jess ve yıllar boyunca çalışıp kazandığı her şeyi kaybetmesine neden ... ( @oracle)

Hızlı Yorum İncele : - /10

al atını!

kitapta, mini mini on yedi tane hikaye var. günlük yaşamdan enstanteneler... hikayelerden sonra geçmişten gelenler adı ile piyesler var. çabuk okunan ... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

watt

samuel beckett'ın kendine has düşünce yapısını ilginç karakterleriyle bütünleştirdiği konsantre olunması zor, ama konsantre olunduktan sonra okuması k... ( @solipsist)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

lunapark kapandı

mario levi yle isatnbul bir masaldı kitabıyla tanısmıs defalarca denememe karsın kitabı bitirememistim.bu yuzden bu kitabı cekinerek okumaya basladım... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

devlet-i aliyye - osmanlı imparatorluğu üzerine araştırmalar - 3

Devlet-i ‘Aliyye’nin birinci cildi Osmanlı Devleti’nin bir beylikten Balkanlar ve Ortadoğu’ya hükmeden güçlü bir imparatorluğu dönüşümünü konu alır. İ... ( @mesgin)

Hızlı Yorum İncele : - /10

insan isterse

insanın gücünün ve azminin neler yaptıracağını anlatan bir kitap türkiyeden örnekler vererek anlatmış.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kutlu bir aşk

çevresinde dürüstlüğün sembolü olmuş zübeyir gündüzalp, askerden yeni gelmişti. yüreğini hasretlik yakan kardeşi sıdıka, - ağabey, dedi. sende bir dur... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ay falcısı

Nazlı Eray'ın tarzı mıdır bilmiyorum ama konudan konuya atlayarak bu konuları en son birleştirmesi, Beyoğlu'nda Gezersin kitabı kadar başarılı olmamış... ( @peaceful)

Hızlı Yorum İncele : - /10

küllerimi sana bıraktım

..bırakalım ortaçağ’da yaşananları; yakın tarihimizin, yani son bir iki yüzyılın vahşetlerini belgeleyecek binlerce doküman ve kitaplar dolusu bilgi o... ( @kullerimisanabiraktim)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

kalan

hiçbir şeyden ve her şeyden kalan bir zamanlar justinianos'ların, fatih'lerin hüküm sürdüğü istanbul'un altında, şimdi toprakta gömülü olan binlerce ... ( @miladi)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

anita blake bir vampir avcısı serisi - mavi ay

"gerçek bir koşturmaca. ...büyük romantik heyecanlar ve erotik ürperişler." -the new york times delice bir tutkuyla bağlandığı sevgilisini arkasında ... ( @Pelin İnaltekin)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

istanbul'un taşı toprağı altın

istanbul şehrine ait eskiden kalma gelenekler, yaşayış şekli, isimler, giyim kuşam, yemekler, alışveriş şekilleri,düğünler ve öncesi, genel inanışlar,... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kubbe'nin altında

119 karayolu'nun aşağısında, chester's mill'de kıyamet kopmak üzere... güzel, güneşli bir günde küçük kasabanın dünyayla olan bütün bağlantısı görünm... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

dem

“yüz katlı bir yükseklikte, yüzüncü makamdasın. çamdağı’nda sessiz, kimsesiz, sadece o’nunla mısın? mecazlara emanet edilmiş bir yer değil orası. söz ... ( @jasmin_)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

çocuğunuza sınır koyma - 2

ebeveynlerin başucu kitabı olmalı demiştim daha önce ama fikrimi değiştirdim. bu kitabı okurkun içime sinmeyen birşeyler vardı. şimdi artık eminim bu ... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

ironi kavramı

ironi kavramı, geniş okur kitlelerinin ilgisini çeken büyük filozof kierkegaard'ın doktora tezi olarak gerçekleştirdiği bir çalışmadır. bu nedenle bir... ( @miladi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

seyfettin efendi ve olağanüstü maceraları

istanbul, 1924... halkının yeni bir hürriyete kucak açtığı, yıllar süren işgalden kurtulmuş, yüzyıllardır başkent olduğu imparatorluğu geride bırakmış... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

çarklar arasında

hermann hesse'nin kendi yaşamöyküsüyle de paralellikler taşıyan "çarklar arasında"nın kahramanı hans giebenrath, almanya'nın küçük bir kasabasında yaş... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kızım olmadan asla!

kitabı ilk okul yıllarımda okumuştum sonra ortaokulda tekrar okudum nedense beni etkileyen bir kitap oldu bunda ilk okuduğum kitaplar arasında olmasın... ( @seinfeld)

Hızlı Yorum İncele : 7.2 /10

ekip lansmanı

ekipler yenilikçi çözümler üretebilirler, ama onları potansiyele doğru yönlendirmek her zaman kolay değildir. ekibin doğru başlangıcı yapmasını sağlam... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

size pandispanya yaptım

mario levi bu romanında yeni bir tat yolculuğuna çıkıyor. bir tarihin izini sürme çabası bu aynı zamanda. yolculuğun ruhunda 15. yüzyılda iberia’dan o... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

bir darbenin anatomisi

sultan abdülaziz'in tahttan indirilmesini ve ardından gelişen olayları anlatıyor. osmanlı imparatorluğunun son döneminin sorunlarını günümüzdekilerle ... ( @ayşegülkara)

Hızlı Yorum İncele : - /10