siz kimi kandırıyorsunuz!

doğruyu bulmak zeka ve bilgi meselesinden çok kişilik ve ahlak sorunudur der soner yalçın kitabın en sonunda.. günümüz tarikatlarına bir bakış açısı..... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

melek

okunsa da olur okunmasa da. hiç duyulmamış bir konusu yok. boş zamanımda kafa yormayayım, basit bir kitap okuyayım derseniz ancak o zaman okunabilecek... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

kır çiçeği tepesi

bir solukta bitti:( yazarın haketmeyenlere mutlu son yazdığı hep dışlanmış her acı çekmiş charlie' yi neden öldürdüğünü hiç anlamadım:s kitabın can al... ( @Gül Ulucan Ekmen)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

zübük

akla kemal sunal ı getiren, gülümseten bir roman... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

intibah

küçükken okuduğumu hatırlıyorum. yerli dizilerimizin temelinin nerden geldiği sorusuna cevap. aşk, ihanet, hüsran, dram bizim genlerimizde var. 100 se... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 6.5 /10

arkadaş

bu kitabı üniversitede ödev olarak okumuştum arkadaşlığa farklı bir bakış açısı .tavsiye edilebilecek güzel bir eser... ( @yolcu)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kundakçı

arsenal- chelsea maçı oynarken intihar bombacıları sahneye çıkar. 1000 kişinin alev tpuna donerek olmesine sebep olurlar. kitap usame bin ladin e mekt... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

heidi

isviçrenin mainfield kasabasında yasayan mutlu kucuk heidi alplerde yasayan amcasının evinde yasamak zorunda bırakılır. yasamına kısa surede adapte o... ( @bensueroglu)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

beşpeşe

beş yazarın birbiri ardına, her birinin kendisinden öncekilerin yazdıklarını okumakla yetinip devamını getirdiği kitap. yazış fikri ilginç ve yaratıcı... ( @kaizen)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

kendini arayan insan

bu kitap bir üçlemedir. birincisi 'kendini arayan insan', ikincisi 'insan ve insan ötesi', üçüncüsü de 'diyalektiğimiz ve estetiğimiz'dir. yazarın kit... ( @Genco)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

guguk

“Hayatın en çok rekabet kısmı yoruyordu beni. Her alanda ve her köşe başında yer tutmuş bir rekabet vardı: İş görüşmelerinde, kız meselelerinde, spord... ( @TezenKozlu)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

seyyahatname

yaşamında bir günlük erincin bile yoksunu bulunan, işi bu güzelim dünyada en ağır işçilik olan ben değersiz kişi mehmet oğlu bekir mehmet, bildiğiniz ... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

aşkın sanal halleri

bu kadını, yazım tarzını, hikayeyi ele alışını kısaca edebiyatını hiç beğenmiyorum..sabun bir tarz..etkisiz..okumayan bişey kaybetmez... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : - /10

malcolm x

Sonradan müslüman olmus Amerika da yasayan siyahi bir insan haklari savunucusunun hayatını ayrintili bir sekilde anlatan bir kitap , okunmaya deger.... ( @Halimesr)

Hızlı Yorum İncele : - /10

casuslar kitabı

da vinci şifresi tarzını sevenlerin bayılacağı bir kitap. macera, aksiyon, heyecan. film izler gibi okunan kitaplardan. başlar başlamaz ilk duraklama ... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kızıla boyalı saçlar

yıllar önce okumuştum, yunanistan'da geçen tarihsel bazı kesitler olan bir kitaptı.... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 5.5 /10

bir bilim adamının romanı

türünün en sağlam örneği.her öğretmenin,akademisyenin okuması gereken bir kitap.öğrenilecek çok şey var mustafa inan'dan.... ( @durann)

Hızlı Yorum İncele : 9.3 /10

çarpık evdeki cesetler

büyükbaba, iki oğul, eşler,çocuklar ve teyzeden oluşan kalabalık leonidas ailesinin en büyük ferdinin ölümüyle başlar her şey. büyükbaba leonidas, ila... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

harry potter ve zümrüdüanka yoldaşlığı

serinin içinde öne çıkan kitaplardan biri aynı zamanda en kalını.ebatlarıyla okunma süresi ise ters orantılı.... ( @betll)

Hızlı Yorum İncele : 9.3 /10

kristal denizaltı

denemelerinden biridir. arka kapak sayfasından; "benim de o kristal denizaltıya binmişliğim var. süt buğusu gibi solgun maviliğin yayıldığı ıssız bir ... ( @eflatun)

Hızlı Yorum İncele : 4.3 /10

akın

faruk nafiz çamlıbel'in hece ölçüsüyle yazdığı bir oyun olan akın, konusunu islamiyet öncesi türk tarihinden alıyor. "nasıl sevebilirse üç gönül bir t... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

şair nigar hanım

şair nigar hanımla ilkokul çağlarında tanışmıştım. tanıştım dediysem oturduğum semtte bir sokak adıydı ve kim acaba bu kadın der geçerdim. orta okula ... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

mevlana ile şems - aşık ve maşuk

güzel bir araştırma. konu hakkında bilgisi olmayanlara temel bir kaynak diyebilirim sonrasında derinlemesine inceleme yapmak isteyenler için iyi bir b... ( @Melek Tanover)

Hızlı Yorum İncele : - /10

molly moon'un muhteşem hipnotizma kitabı

yetim molly moon, bebekken üzerinde ''moon şekerlemeleri'' yazan bir kutuda bulunmuştur. molly, ona tuvaletleri diş fırçasıyla temizleten kıllı suratl... ( @Pelin İnaltekin)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

anıtı dikilen sinek

nesin vakfı’nın yedi yapısı vardır. bunlardan ikisi işçi evidir; biri nesin vakfı’nın yönetmenevidir. birinin alt katı ahır, üst katı yine işgören evi... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

öteki ben

Yazdığı dönemde ne kadar yazarı kendine güvensede bi hayal kırıklığı olan kitap günümüzce çok anlaşılır ve yaşanmaya müsait. İçine kapanık memur bay ... ( @Mer_ve_afmma_84)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

kedi ve fare

II.Dünya Savaşı yılları…. Danzig… Savaş yıllarında ergenlik dönemini yaşayan çocukların arasında, en büyük hayali palyaço olmak olan Mahlke’ni... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

iyi düşün doğru karar ver

timur, üniversiteli bir gençtir; sevdiğince reddedildiği ve kendini değersiz gördüğü hüzünlü bir günde, olgun ve sevecen bir bilge kişi, yakup bey, on... ( @durann)

Hızlı Yorum İncele : - /10

grev

usta yazar işçilerin dünyasına bir inmiş pir inmiş. fabrika işçileri, tarım işçisi ve her çeşit memura kadar iç dünyalarını, yaşadığı zorluk ve haksız... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

bu ülke

cemil meriç’in hızlı sosyalist olduğu yıllar. sekreter olarak tercüme bürosuna girer fransızların hatay’dan çekilmesiyle dünyası değişir. hatay hüküme... ( @sayfasayfahayat)

Hızlı Yorum İncele : 9.1 /10

bir genç kızın uyuşturucu günlüğü

"ergenlik çağındaki bütün gençlerin ebeveynlerinin okuması gereken bir kitap." -boston globe- " sıra dışı bir çalışma... korkutucu gerçekleri göster... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

mürekkep balığı

ilk kez bu sitede gördüm hemen edinicem teşekkürler... ( @mucdear)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

kış bebeği

işinden ayrılan bir kişinin gelgitleri, yaşamında oluşan değişimler vs. gibi sorunları psiko- felsefe karışımı anlatılmaya çalışılmış. çok kasvetli, ... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 2.0 /10

şahane hatalar

kitap mantığı ve kurgusu olarak iyi sayıla bilir ve arkadaşlarınızla yarışma havasında keyifle okuna bilir en azından ben öyle yaptım.... ama şunu s... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

kardanadam

övüldüğü kadar güzel değil ama çok kötü de değil. kitap hızlı bir girişle başlıyor. kocasını aladatan bir kadın ve aynı zamanda anne bir gece yarısı o... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

geçmişle dans

toprağın altına gömdükleriniz, bir gün ortaya çıkarsa... buram buram tutku kokan karanlık salonları geride bırakmış; şimdi iki çocuğu, harika bir koc... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

gerçek sende sen neredesin?

musa, buda, isa, muhammed, ömer hayam, mevlana, yunus emre, beethoven, mahatma gandhi, atatürk, morihei ueshiba, halil cibran, j. krihnamurti, osho, r... ( @Marlon)

Hızlı Yorum İncele : - /10

bozcaada kitabı

bir gazetecinin bakış açısı ile bozcaada..... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

kırklar meclisi

milli olmadan milletler arası olunamaz. kendimizi bilmeden, başkalarına kimliğimizi nasıl bildirebilelim? milli hafızamız, atalarımızı ve bizebıraktık... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 1.0 /10

kovulanın izi

tek kelimeyle nefis bir kitap. bu kitabının odağının "meta fetişizmi" olduğunu düşünüyorum, tabii farklı okumalar da, analizler de yapılabilir..metis ... ( @metis)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

deli cocuğun güncesi

"Bazen insanlar kadar paragraflar da anlamsızlaşır. Hiçbir sözcük seni anlamaz, anlatamaz, yazdıramaz. Çaresiz bırakırlar seni, suskunluğa terk edersi... ( @seymaseyma)

Hızlı Yorum İncele : - /10

libby

çok kalın bir kitap kitabın adına bakınca kadın kahramanın ön planda olacağını düşünerek okuyorsunuz ancak asıl kahraman bir erkek ve çokta tatmin edi... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

amore - dünya yazınından seçme aşk şiirleri

seni hatırlarım, sulara günün şavkı vurunca; seni hatırlarım, dalgalara ay renkler verince. seni görür gözüm uzak yollarda tozlar kalkerken; ... ( @aurora)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

kalın kitap (ince yazılar)

bu kitap bir 'ana yemek' değil. düşüncenin farklı coğrafyalarının baharatıyla yapılmış bir nevi iştah açıcı. ayça şen'in 2007'den itibaren çeşitli gaz... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ilk adım

otuz sene evvel... nasıl, otuz sene mi? otuz sene ha? imkanı yok; inanmıyorum; fakat hesaplıyorum, tamam değil, fazla bile çıkıyor. bu durum, cepteki ... ( @durann)

Hızlı Yorum İncele : - /10

taşlamalar hicivler 1

"taşlamalar" şairin daha önce yayınlanmış ‘akıllı maymunlar’, ‘sadrazamın sol kulağı’, ‘aşktan yana’, ‘dikiz aynası’, adlı kitaplarından yaptığı seçme... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

zahir

bu kadar sıradan yazıp bu kadar ünlü olması şaşırtıcı. bilinen şeylerin tekrarı. kitap okuma alışkanlığı fazla olmayanlara yönelik gibi.... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 5.5 /10

aşk zamanı

mısırda geçen bir aşk hikayesi bedriye ve onu seven iki erkek ayrıca mısırın arka sokakları ve günlük hayatına bir bakış getiren bir kitap... ( @eflak)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10