çöküş - gizli tarih

yalçın küçük bu kitabında cumhuriyet'in çöküşünü anlayabilmek için kuruluşundaki dinamikleri tahlil etmek gerektiğini iddia ediyor.... ( @hirurg)

Hızlı Yorum İncele : - /10

aptal beyaz adamlar

michael moore'un daha yayınlanmadan dünya gündemine oturan, yayınlandığı tarihten itibaren abd gündemini sarsan siyasi eleştiri kitabı stupid white me... ( @koleman)

Hızlı Yorum İncele : - /10

vampir serisi 2 - sevilmiş

aşkı için tarifsiz acılara gönüllü olan bir kadın... barış ve özgürlük uğruna yaşamından vazgeçen bir erkek... gücün delirtici arzusuyla kadın ve er... ( @Marlon)

Hızlı Yorum İncele : - /10

modern türkiye tarihi

Modern Türkiye Tarihi: İslam, Milliyetçilik ve Modernlik (1789-2007) Osmanlı ve Türk tarihinin son iki yüz yılında itici güçleri oluşturan tarihs... ( @mesgin)

Hızlı Yorum İncele : - /10

tarih-i gılmani

kitap, 17. yüzyıldan devlet adamı mehmet halife'nin kitabıdır.4.murat, sultan ibrahim ve 4. mehmet dönemlerini görmüş ve gördüklerini aktarmıştır.osma... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

daralan

Küçük bir Anadolu kentinin yoksul bir mahallesinde yaşayan Mete, ailesi ve komşularını konu alan bir gençlik romanıdır. Gençlerin küskün iç sesini, ka... ( @dalida)

Hızlı Yorum İncele : - /10

insan isterse

insanın gücünün ve azminin neler yaptıracağını anlatan bir kitap türkiyeden örnekler vererek anlatmış.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

yükselen güneş

los angeles'in merkezinde japonya'nın dev şirketlerinde nakamoto, amerika bürosunun, yeni gökdeleninin açılışını büyük bir partiyle kutlamaktadır. par... ( @koleman)

Hızlı Yorum İncele : - /10

bir delinin hatıra defteri

hatırladığım kadarıylı iki kısımdı. ilk kısım çok akıcı ve zevkli ikincisi de bi o kadar sıkıcı ve saçma(burun kısmı)... ( @kitap kuzusu)

Hızlı Yorum İncele : 6.6 /10

yüzbaşı corelli'nin mandolini

kitabın girişi mükemmel, eğlenceli sonrasında ise malum aşk..ne demeli aşk olmadan kitaplarda olmuyor?... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

ölmüş eşek

sevgili eşekarısı, mektubumu alınca şaşıracaksın. biz onu çoktan nalları dikti biliyorduk, yine hangi ahırdan çıktı diye afallayacaksın. hiç şaşma, ta... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

etkili öğretmenlik eğitimi

her yaştan öğrencinin en iyi özelliklerini ortaya çıkarmaları için öğretmenlere ve eğitimcilere yardımcı olduğu kanıtlanan vazgeçilmez kitap dr. thom... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

zilif

sel yayınları tarafından 2002 yılında sadece 1000 tane basılan ve sonradan fiyatları ucunca yeni baskıları yapılan oruc aruoba'nın kızı filiz'e yazdığ... ( @zurnanın son deliği)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kayıp gül

günün kitap tavsiyesi : kayıp gül / serdar özkan... son zamanlarda okuduğum en güzel kitabı sizinle paylaşmak istedim arkadaşlar. serdar özkan imzası... ( @Betül Başar)

Hızlı Yorum İncele : 4.4 /10

çoban çiçeği

Seni düşünmekGeceleyin güzel rüyaların görüldüğüO tatlı uykudan uyanıp sokaklarda gezerkenRüzgârın iniltisindeki türküyü dinleyipGeceyi aydınlatan hil... ( @mesgin)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ne düşündüğünü biliyorum

öncelikle ismi saçma geldi orijinali engizisyoncu ya da sorgucu anlamlarında bir kelimeymiş. ismi saçma olsada çok akıcı rahat okunan macera kitabı. k... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

kırmızı pelerinli kent

brezilya'nın efsane kenti rio anlatılır. yazar bir dönem orada yaşamış ve başından geçenler anlatılıyor.... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 7.5 /10

bitmiş aşklar emanetçisi

sana güzel bir yaz günü gelmiştim. karlı bir sabahta gidiyorum. beş mevsim yaşamışız beraber beş mevsim bir 'iç denizi' karartmaya yetti. işte... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : - /10

incarceron

bir hapishane hayal edin: öyle büyük ki içinde hücreler ve koridorlar, ormanlar, şehirler ve denizler var. bir mahkûm hayal edin: belleği yok, dışarı'... ( @denizz)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

lider ve demagog

lider ve demagog, atatürk ve türkiye tarihi üzerindeki çalışmalarıyla düşün hayatımızda rakipsiz bir yer sahibi olan şevket süreyya aydemir'in çeşitli... ( @durann)

Hızlı Yorum İncele : - /10

raşomon ve diğer öyküler

akutagawa'nın bu eşsiz öykü kitabı içerisinde anlattığı öyküler, insanı siz daha farkına varmadan içine çekiyor. gerçekçi bir dille anlattığı olaylar,... ( @ahaziz)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

ekip lansmanı

ekipler yenilikçi çözümler üretebilirler, ama onları potansiyele doğru yönlendirmek her zaman kolay değildir. ekibin doğru başlangıcı yapmasını sağlam... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

içimizdeki biz

neredeyse bu yazara ait tüm kişisel gelişim kitaplarını okumuşum özellikle de lise çağlarında hocaların dayatmalarıyla ya da bilmiyorum o zaman okunab... ( @dugudi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

sultan melikşah

kitap, adından da anlaşılacağı gibi büyük selçuklu hükümdarı sultan melikşah'ın çocukluğunu,veliahtliğını,fetihlerini ve ölümünü anlatıyor.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

zehirlenen çocukluk

20.yüzyılın ikinci yarısından beri içinde yaşadığımız modern dünya, bir yandan hayatlarımızı hiç olmadığı kadar renklendirip kolaylaştırırken diğer ya... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

mem u zin

bir sayfası türkçe bir sayfası kürtçe yazılmış destansı bir aşk hikayesi... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 4.5 /10

efsaneler üçlemesi 2-ikizlerin savaşı

ikizlerin savaşı ... aşk kazanmalı! ikizler, zamanın karşı konulmaz nehrinde bir bilinmez denize doğru sürekleniyorlar. kan, karanlık ve ateş sınav... ( @Marlon)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ortadoğu

Hristiyanlığın başlangıcından günümüze Ortadoğu'nun iki bin yıllık tarihini ele alan ''Ortadoğu'' dünyaca ünlü tarihçi Bernard Lewis'in bilimsel ... ( @mesgin)

Hızlı Yorum İncele : - /10

roverandom

tolkien bizi yine bu dünyadan alıp orta dünyaya götürüyor. yüzüklerin efendisi'ni beğendiyseniz ve orta dünya hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyo... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

gün uzar yüzyıl olur

büyük bi hevesle başladım kitabı okumaya cengiz aytmatovu tanımak için.konusu ilgi çekici geliyor ilk başta ama hakkaten de bi asır geçti !! gitgide s... ( @mabella)

Hızlı Yorum İncele : 7.5 /10

karıncalardan özür dilerim

felsefeye bir de bu açıdan bakın, çok karmaşık olmadığını göreceksiniz... felsefenin bu denli karmaşık görünmesine rağmen aslında o kadar da anlaşılm... ( @koleman)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

cadı fırtınası

çukurovada zengin bir ailede yaşanan baba oğul çatişmasi ve ailenin çöküşü anlatiliyor.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kalpaklılar

"türkiye'yi yağmaya gelen 1919 yılının sömürgecilerine karşı kabaran öfke, o yılların öfkesidir; o yılların hiddetidir. ama bugün de sömürgeciliğe kar... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

görünmez canavarlar

Anlatım dilini pek beğenmedim. Okunması sıktı beni, posası çok bir kitap.Benim için biraz hayal kırıklığı oldu açıkçası...... ( @hasmert)

Hızlı Yorum İncele : - /10

deniz kurdu

kitap çok sürükleyici olmakla birlikte 35 yaşında bir beyefendinin birden paranın da kurtaramayacagı bir yola düşmesini. bununla birlikte bir beyefend... ( @gumus273)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

franny ve zooey

7 kardeşten oluşan tuhaf (!) glass ailesinin kitabı. iki uzun hikayeden ibaret, ilki kardeşlerden franny diğeri ise zooey hakkında.normallerinden daha... ( @doctod)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

kış bahçesi

gozyaslarimi tutamadigim çok güzel bir kitap oldu. kitabı okumadan önce saçma sapan bir aşk hikayesi olduğunu düşünüyordum. ama değilmiş. savaşın çirk... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 7.7 /10

balta

csı st. petersburg yazıyor arka kapakta.1866 yılında geçiyor. heyecanı yok.pek ipucu vermediğinden katili tahmin edemiyorsunuz. dedektif porfiri seri... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kısas

Daha yayınlanmadan, hatta basılmadan okuduğum ilk kitap!yazar dostum alp aslan akman, ilk okuyucular arasında beni de görmek istemiş ne güzel.yayınlan... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

aşıklar korusu

tipik binch kitabi. bu sefer rossmore ve orada yasayan ya da yasamis kisilerin hayatlari..... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

neruda'nın postacısı

mario jimenez, içine kapanık, sıradan ve şili'nin isla negra kasabasında yaşayan bütün balıkçılar gibi yoksul bir insandır. ve henüz 17 yaşındadır... ... ( @durann)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

süpermen ve uğurböceği

3. kez yazıyorum!!!!!!!!!! başlarda anlattıkları birbirinden alakasız gözüküyordu son bölümü okuduğumda anladım tüm anlattıklarının sizi son bölüme h... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

uyku imparatorluğu

dr.joseph cavalcanti bir uyku doktorudur. Uykuyla ilgili araştırmalar yapmakta ve yeni bilgiler keşfetmektedir. Bir gün aklına, insanları haplara mahk... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

fatoş'un günlüğü

eğlenceli bir kitap.kitap okumayı bu kitapla sevebilir çocuklar.... ( @Krokop)

Hızlı Yorum İncele : - /10

hayvanlardan tanrılara - sapiens insan türünün kısa bir tarihi

- homo sapiens neden ekolojik bir seri katile dönüştü? - para neden herkesin güvendiği tek şey? - kadınlar üstün sosyal becerilere sahipken, neden çoğ... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 9.7 /10

dağlardaki tanrılar labraynda

dağların ülkesi karia'da labraynda'nın öyküsü. ala'nın yolculuğu.... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

platon bir gün kolunda bir ornitorenkle bara girer

Yazarlarının "felsefespri" yaptık dedikleri kitaptır.Felsefeyi mizahla anlatmışlar .Platoncu erdemle ilgili espirisini oldukça beğenmiştim; Üniversite... ( @posthoc)

Hızlı Yorum İncele : - /10

anne neden ben?

bir gencin sağlığını yitirişinin adım adım öyküsü.. çok üzücü...... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 2.0 /10