nedjma

bir de nedjma takma adıyla yazılan "badem" diye bir kitap vardır, dedesi yaşında adamla zorla evlendirilen bir arap kadınının hikayesini, biraz da cin... ( @Trinity)

Hızlı Yorum İncele : - /10

bütün şiirleri

senin dudakların pembe ellerin beyaz, al tut ellerimi bebek tut biraz! benim doğduğum köylerde ceviz ağaçları yoktu, ben bu yüzden serinliğe hasretim... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

aşk ve diğer imkansız kelimeler

Son zamanlarda okuduğum karanlık hikayelerden sonra böyle tatlı, sıcak bir kitap çok iyi geldi. Aşkı aramak... Hepimizin en büyük arayışı. Çok uzaklar... ( @Ebru_kitapkurdu)

Hızlı Yorum İncele : - /10

erzurum yolculuğu

erzurum yolculuğu, puşkin'in çok yönlü zekasının, kültürünün ışıltılarıyla parlayan bir yapıttır. kafkas doğası betimlerinin, yıllar sonra, bir başka ... ( @Crax Crax)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

cinayetler oteli

jane marple ın başrolde olduğu kitaplardan. kusursuz görünen fakat pek de öyle olmayan bir otelin ve orada olanların öyküsü... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

baba mirası

aziz nesin'in "ali yazmış" takma adıyla yazıp, 1954'te mim uykusuz'un çizgileriyle akbaba dergisinde yayımlanan baba mirası adlı çizgi romanı elli dok... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

sözde kızlar

bildiğin türk filmi tadında bir kitap.. bütün kitap boyunca kızın kötü yola düşmemesi için dua eder halde bulursunuz kendinizi.. neyse mutlu son sizi ... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 9.5 /10

yaz sonu

biraz ağır bence, diğer adalet ağaoğlu kitaplarına kıyasla... ( @sedaci34)

Hızlı Yorum İncele : - /10

yengeç dönencesi

yorumuma aşağıda yazdığım, kitapta geçen paragrafla başlayacağım.sadece bu paragraf bile henry miller'a hayran olmanıza yetecektir. ''bir köşede yere... ( @cikin)

Hızlı Yorum İncele : - /10

giyotinli labirent

bir maça ası olarak "üç pick" diyorum. - dört trifle mi? - counter! - surcounter mu? - pass, sen oyna. ben de oynadığım oyuna akord basim bari... hay... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

hatıralar

boğaziçi yayınları'ndan ilk baskısı 1995 yılında,ikinci baskısı 2002'de çıkan kitap,siyonizm'in ve israil'in kurucusu theodor herzl'in 1895-1904 yılla... ( @tzt)

Hızlı Yorum İncele : - /10

cemaatin copları

kitabın yazarı polis okulunda okumuş ancak bir süre sonra okuldan atılmış kitapta polis okullarında cemaatlerin nasıl adam topladıkları ve yöntemleri ... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

aydınlık zindan

'haymana defterleri, insanın her koşulda insan kalabilme uğruna verdiği amansız bir uğraş'tır. mezar'ın ışıyabileceği, zından'ın aydınlanabileceğine d... ( @hirurg)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

meraklılar

büyükler için yazılmış masal gibi. bitiremediğimi not düşeyim. dağgelinciği uygarlığı üzerinden iyi olmaya, karşındakine iyi davranmaya dair mesajlar... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kozmik bilim ışığında şifalı bitkiler

hiç üşenmeden alıp okuduğum bir kitap. ama kullanıyormuyum hayır.. yani dediği şeyleri bulmak bile zor.. ama şunu şunun için kullanın vs bilgileri not... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.7 /10

düş kırgınları

melankolik alkolik bir adamın hayatı güzel ve yalın bir dille anlatılmış. okumanızı tavsiye ediyorum.... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : - /10

bir dönem iki kadın

bir dönemin iki değerli devrimcisinin ilginç anıları. melek ulagay'ın serüveni gerçekten çok dikkat çekici. oya baydar'ın samimi görüşleri her demokra... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : - /10

tanrı öldü

insan kılığında yeryüzüne inen tanrı için işler pek yolunda gitmez ve hapsolduğu bedenin ölümlü kaderini yaşamak durumunda kalır. nitekim çok geçmeden... ( @A.)

Hızlı Yorum İncele : - /10

çatının karanlığında

kendimi hep bir kül kedisi olarak düşünmüşümdür, ama camdan ayakkabılarımı bulup beni düşlerdeki gibi bir hayata götürecek olan bir prensim olmadı hiç... ( @aheste)

Hızlı Yorum İncele : - /10

demirciler çarşısı cinayeti

çukurova. birbirine düşman iki ağa. asırlık kan davasının son kuşağı. birbirinden epeyce farklı iki ağa, birbirlerine saygı duyuyorlar, birbirlerinden... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

kimlik

aynı olayları farklı iki karakterin gözünden yansıtmasıyla ilgi uyandıran, aşk ilişkileri üzerine düşündüren sağlam bir kitap... ( @sina)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

ağaçkakan

tom robbins'ten beklendiği gibi, sihir dolu bir roman. eğer okuyalı uzun zaman olduysa, aklınızda fazla ayrıntısı kalmaz fakat kitabın adını duyduğunu... ( @öyle)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

hisarcık tarihi

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinin 1844-1845 yıllarındaki sosyolojik ve ekonomik durumlarını Başbakanlık Osmanlı Arşivi'nde bulunan Temettuat Belgelerini ... ( @Germiyanoğlu)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

geri döneceksin

yazar kadınların yalnızlıklarını, umutlarını ve aşklarına sahip çıkışlarını anlatıyor.... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 7.7 /10

uzak ülke

amish'ler yetiskinliğe geçmeden isterlerse önce bilinen dünyayı deneyimleyip sonra vaftiz oluyorlarmış. kitapta 16 yaşındaki kahramanımızın çocuk bakı... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

gün ne günü

"her biri kendi takımının hagi'si gibi görür kendini; sağın içinde, patronun çıkarı gerektirdikçe, örneğin laiklikten dinciliğe, açılmadan tesettüre g... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

metro 2033

yıl 2033...nükleer savaş sonrası enkaz haline gelen dünyada insan soyu neredeyse tükenmiş, radyasyon yüzünden kentler yaşanamaz halde. hayatta kalan b... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

güneşin zaferi

yıllardır, kahire'deki mısır hidivi'nin egemenliği altında inleyen sudan'da mehdi adlı yeni ve karizmatik bir dini lider ortaya çıkmıştır. onun önderl... ( @bulenta)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

deliliğe övgü

erasmusun bana göre okunabilmesi en münasip kitabı.. kitap 2 şey üstünde duruyor..gerçek bilgelik deliliktir ve bir insanın kendini bilge sanması ayrı... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

jest'in 'j'si

dedektif kinsey millhone'un bürosuna eski iş arkadaşı mac gelerek bir müşterisinin deniz kazasında kaybolduğunu ve adamın karısının yarım milyon dolar... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : - /10

sır duvarları

valla ben gerilim içinde okuyamadım.neresinde gerilim var onu da çözemedim. konusu diğer kitaplarından farklı ama sıkıcı bir kitap bence. ilk defa baş... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

i. dünya savaşı'nda osmanlı

Osmanlı Devleti'nin geri yapısına rağmen, ordunun nasıl olup da böyle yüksek seviyede bir genel muharebe etkinliği geliştirebildiğini inceleyen bu kit... ( @mesgin)

Hızlı Yorum İncele : - /10

çizgili pijamalı çocuk

güzel kitaptır.yanılmıyorsam 3 sene önce okumuştum. bu kitabın filmi de var ama kitap kadar güzel değil. okunmasını tavsiye ederim.... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

allah

güzel bir kitap.tabiki çok farklı.önceden ağır bir dini eğitim alan ve müftü olan bir insanın yorumu olduğu için ayrıca düşündürücüdür. bu kitapları ... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

cadı

las vegas'ın en ünlü katilinin gerçek öyküsü diyor kapakta.las vegas review journal gazetesinin bir cinayet davasını incelemek için görevlendirmiş ol... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

nietzche ve babaannem

çok aşina olmadığım bir yazar..babaannesi ile nietzche arasında nasıl bir bağ kurduğunu merak ederek aldım..... ( @derle)

Hızlı Yorum İncele : - /10

zaman çarkı - kaos lordu

iki cilt olarak yayınlanan, zaman çarkı serisinin altıncı kitabı.... ( @enkelados)

Hızlı Yorum İncele : - /10

bolivya günlüğü

biliyorum zamanlamam manidar ama durum sandığınız gibi değil. iş yerimde yaklaşık bir aydır okunmak için sürünüp duruyor bu kitap. aslında kitap demek... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

kırık hayatlar

biraz türk filmi havası estirse de leyla'nın ölümünü betimleyişi insanın boğazını düğümletiyor. alınacak çok derslerin olduğunu düşündüğüm bir kitap o... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

gülümseyen anılar

gülümseyen anılar, hıfzı topuz’un 1950’li yıllarda babıâli anılarından, 1960’lı ve 1970’li yıllarda paris’teki dostlarıyla konuşmalarından, trt’deki b... ( @durann)

Hızlı Yorum İncele : - /10

yemen ah yemen

tanıdığımızı sandığımız ama tanımadığımız bir coğrafya… bildiğimizi sandığımız ama bilmediğimiz bir tarih… milletimizin ferdî mücadelelerde vücut bula... ( @koleman)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kuyucaklı yusuf

Kitabı okumaya başladığımda ilk cümlesi beni hemen içine aldı.Türk edebiyatından bir şey okuyorsam eğer en büyük beklentim sanırım kendi içimden, içim... ( @Caraasee)

Hızlı Yorum İncele : 8.2 /10

ilk aşk

konusu güzel gelen ama okunduğunda iç bayan ve bir an önce bitmesini istediğiniz kitaplardan. kitap için çok eğlenceli yorumlarını duymuştum. hayret y... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

çakırcalı efe

akrabam oluşundan da gurur duyduğum efe'nin yaşam öyküsü.çok iyi savaş stratejileri var çakırcalının.... ( @Krokop)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

itiraflarım

bu adam beni deli ediyor..adam intihar edersem diye bir intihar mektubu yazayım diye başlamış aslında kitaba..sonra bakmış bayağı bir sayfa gidiyor..d... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 6.5 /10

makyaj yapan ölüler

ey kutsal ağrı! saklandığın yerden çık! yalnız kendimizi değil, çevremizi de yakıp yıkıyoruz! biz acı duymayanlar ahalisi, akan kanımızı boş gözlerle,... ( @durann)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

içime gir ama sigaranı söndürme

küçük öykülerden oluşan, gençlik bunalımlarını tetikleyen, şizofrenik bir kitap. kitaptaki öyküler: yazamayan yazar çaycı ali düşülke salih abi s... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

beni kalbimden vuranlar var ya

ilkokul 1de cin ali ile berber fili okuduktan sonraki yaşadığım hayal kırıklığından beri böyledir... kitaplara inanayım mı inanmayayım mı hiç bilemedi... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

şeytanın gözyaşları

dedektif kari vaara nın macerası devam ediyor. bu kez kurban zengin bir rus adamının eşi. yatakta sevgilisinin yanında işkence edilerek öldürülmüş hal... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10