kamelyalı kadın
: 5.2 /10 ( 5 Üye)

AdaPeri @AdaPeri

dumas'ın aynı isimli oğlunun bir eseri ama çok ağır bir kitap..

04 Aralık 2007 19:48

yazgecer @yazgecer

iyi ama altyapı gerek bence biraz

18 Aralık 2007 13:10

güzedüşen @güzedüşen

bir hayat kadının, daha uygun bir ifadeyle bir seks işçisinin aşkı uğruna neler yapabileceğinin kanıtı olan bir kitap. oğul dumas'a ait olan kitapta, aşk, sevgi, şehvet, kıskançlık, yalnızlık gibi temaların birbirine kelepçeli şekilde bağlı olduğunu, sevmek denen eylemin de bu suçu affedişinin örneği görülmekte. kitap mükemmel olmamakla birlikte, aşkın bedensel ve kimliksel sınır tanımazlığına iyi bir örnek olarak gösterilebilir.

05 Nisan 2009 02:33

Şah @Şah

bu kitabın 1 puan alması bence çok adaletsiz.. en azından 5 verebileceğim, yazıldığı yüzyılda çok uç bir noktaya değinmiş, ızdırabı iyi anlatmış bir kitap fikrimce.
he evet ağır dili, çevirmenin de katkısıyla daha da ağırlaşmış ve biraz sıkıcı boyuta ulaşmıştır ama bence klasiktir ve okunmalıdır.

08 Ağustos 2013 18:01

Jason Macandale @Jason Macandale

konu itibari ile klasik acıklı türk filmlerini anımsatsa da yazıldığı tarihe -1848- bakarsak, aslında türk filmlerinin bu kitabı anımsattığı söylenebilir. kitap bir fransız beyefendisi ile paris'li tabiri caizse sosyetik bir fahişenin (gerçi kitapta yosma diye geçiyor. fransa'da yosma ile fakişe kelimesinin kullanımları arasında fark var mı bilmiyorum ama bizim kültürümüze uyarlarsak bence doğru kelime fahişe) aşkını anlatıyor. hikaye uslanmaz aşık armand duval'in ağzından anlatılmış. iki sevgilinin paris sokaklarında başlayıp, gözlerden uzak devam eden aşkı, sonra birini çok sevdiği için diğerini terkeden öteki. kelimenin her anlamıyla tam bir klasik. ancak sonlara doğru tam dozunda, hiç arabeske kaçmayan şahane bir drama var.

06 Kasım 2013 17:27

alexandre dumas

Kitap Adı
monte kristo kontu
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
siyah lale
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
üç silahşörler
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle