asılacak kadın
: 9.0 /10 ( 5 Üye)

yazgecer @yazgecer

gerçek hayattan yola çıkıp kaleme alınmış, çok iyi bir edebiyat eseri. müjde arın başrolünde olduğu (ismet ay ile beraber) filmi de vardır ayrıca..

23 Aralık 2007 20:51

selvi @selvi

kitapla film bence tam örtüşmüyor.

22 Kasım 2008 12:28

Jason Macandale @Jason Macandale

ezelden beridir adını duyardım. filmi falan da varmış. ön yargı ne kadar kötü bir şey. ben hep adına bakarak fettan bir kadının fantezilerle dolu dünyasından bahseden bir kitap olduğunu düşünür dururdum. meğersem alakası yokmuş. kadının ezilmesinden, toplumun ahlaksızlığına, adaletin adaletsizliğine yağdırıp duran bir kitapmış. anlatım tekniği (özellikle birinci bölüm) çok güzel. gerçek bir olaydan esinlenildiği söylenmekte olan bu kitabın vakti zamanında müstehcen olduğu gerekçesi ile toplatılması (ya da toplatılmaya kalkılması tam bilmiyorum) tam bir rezalet. bu kitabı okuyup tahrik olduğunu, birilerinin tahri olabileceğini düşünerek toplatılmasını isteyen bence sapığın en önde gidenidir.

06 Kasım 2013 18:07

Şah @Şah

bu kitabı ben biraz erken okudum. lise yıllarımdı okuduğumda.
ağır yara almışlığım vardı. sonra tatilde nerden geçtiyse elime bu kitapla kala kaldım. hadi okuyum bari beyin çalışır en azından dedim.. ve bu sefer okuduğumda herşey netleşti.
kitaba o zaman dimağımda bıraktığı tatla yazsaydım berbat bir yorum yazardım..ama şimdi güzel bir iki kelamım var.
bir kere kitap 3 ayrı insanın ağzından yazılmış.. her birinde aynı konu bambaşka biçimleriyle ele alınıyor..nasıl aynı konuya bu kadar farklı görüşlerle yaklaşabildiğinize şaşacaksınız.. okuyun be ne olcak. valla güzel:))

06 Kasım 2013 20:17

seinfeld @seinfeld

insanın suratına gerçekleri tokat gibi çarpan bir kitap en kötüsü de anlatılan olaylar sadece kurgu değil sürekli yaşanan ve yaşanmaya devam eden olaylar beni psikolojik olarak etkileyen de bu dışarlarda bir yerlerde belki de bize çok yakınlarda nice melek ler var bunları yaşayan hep gazetelerde okur akşam haberlerinde izler geçeriz ama detayları hiç bilmeyiz işte bu kitap anlatıyor her şeyi tüm çıplaklığıyla karakterler çok gerçek hele meleğin o iç konuşmaları çok etkiledi beni bilmiyorum üzüldüm epeyce keşke hepsi tamamiyle hayal ürünü olsaydı yaşanmasaydı böyle şeyler

12 Ocak 2014 19:16

pınar kür

Kitap Adı
yarın yarın
Yayınlanma Tarihi
1980
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
hayalet hikayeleri
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
akışı olmayan sular
Yayınlanma Tarihi
1987
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
bir deli ağaç
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
bir cinayet romanı
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
bitmeyen aşk
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle