göçebe
: 9.3 /10 ( 3 Üye)

deep_not @deep_not

yazarın vampir serisi dışındaki kitabı. dünya ruhlar tarafından işgal edilmiştir. bunlar solucan büyüklüğünde olup kafamızın ardından delik açılıp şifacılar yardımıyla içimize girmektedir. daha önce bir sürü gezegeni ele geçirmişlerdir. gezegenler örümcekler,yunuslar, yarasalar, ayılar, çicekler vs gibi yaratıkların yaşadığı yerlerdir. böyle anılsalarda tam bizim bildiğimiz gibi değildirler. neyse göçebe isimli ruh 9. gezegeni dünyaya gelir. bedene yerleştirilir. beden sahibi sevdiği 2 insan uğruna bu yerleşime karşı durur ve göçebeyi ikna ederek kardeşiyle sevgilisini bulmak için yaşadıkları, gözetlendikleri çevreden ayrılır. bu arada yaşadıklarından emin bile değillerdir. dünya üzerinde çok az insan kalmıştır.

700 sayfaya yakın ama çok kısa sürede okunuyor. ruhlar dünyayı daha yaşanır kılmaya çalışıyor aslında. kavga gürültü para vs kavramları yok. insanları vahşi olarak görüyorlar ve dünyayı çok güzel buldukları için düzeltmeye çalışıyorlar. göcebe diğerlerinden farklı olarak melanie'nin sesini duyuyor ona değer veriyor sevdiklerine onun gibi bağlanıyor. ve insanca yaşamanın şahane birşey olduğunu keşfediyor. ilginç. eğlenceli. melanie ve göçebe yazarın diğer kitaplarının kahramanı bella'dan daha iyi tasarlanmış.

05 Nisan 2009 00:44

serenity @serenity

çok enteresan bir fikrin sonunda ortaya çıkmış bir kitap. klasik romanlardan farklı bir sürükleyiciliği var. ilk 100 sayfadaki durağanlığa çok kişi dayanamaz sanırım.

15 Haziran 2009 15:03

oslew_88 @oslew_88

gerçekten yüreğime hitap eden bir kitaptı.bu tarz kitapları hiç okumayan birisi olarak okuduğuma kesinlikle pişman olmadım.anlatım tarzı gerçekten çok güzeldi.kitap bitmesine rağmen karakterler hala benimle birlikteler...sıra stephenie meyer'in diğer kitaplarında...

30 Aralık 2009 10:05

Marlon @Marlon

yazarın gercekten yaratıcı oldugunu düsündügüm kitabıdır. su anda filmide vizyona girmis, ya da girecek olmalı.

14 Nisan 2013 02:16

stephenie meyer

Kitap Adı
alacakaranlık
Yayınlanma Tarihi
2010
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
yeniay
Yayınlanma Tarihi
2009
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
tutulma
Yayınlanma Tarihi
2010
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
şafak vakti
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle