evrenin ötesi
: 10.0 /10 ( 1 Üye)

Marlon @Marlon

amy’nin genetik uzmanı annesi ve savaş analizi uzmanı babası yeni bir gezegende insanlığın ilk tohumlarını atmak ve yaşam şartlarını uygun hale getirebilmek üzere finansal kaynak borsası tarafından işe alınır. yeni gezegene varmak 300 yıl süreceği ve amy sadece on yedi yaşında olduğu için özel bir izin ile o da bu yolculukta ailesine katılır.
kendilerinin de aralarında bulunduğu 100 kişilik bilim insanı ve savaş uzmanı dondurularak geminin kargo bölümüne 300 yıl sonra yeni gezegene iniş yapıldığında uyandırılmak üzere yerleştirilir. ama yüzlerce yıl sürecek olan bu yolculuk için evet demeden önce amy’nin 50 yıl erken uyandırılacağından haberi yoktu... üstelik kendi kurallarıyla yaşayan cesur yeni bir dünyaya gözlerini açmayı hiç ummamıştı.


-
oldukca heyecanlı bir kitap. gemide birisi dondurulmus insanları ölmeleri icin dolaplarından cıkarıp bırakmaya baslıyor. amy ise sans eseri kurtarılıyor. gemideki dondurulmus insanlar gizli bilgi. o kattan haberdar olan belli kisiler dısında kimse yok. anne babasının öldürülmesinden korkan amy, bu olayı kendince cözmeye calısıyor. bu sırada bir de gemidekilerle uyum problemleri var. alıskın oldugumuz dünyadan cok daha farklı bir ortam söz konusu.

18 Nisan 2013 17:52

beth revis

Kitap Adı
evrenin ötesi 2 - bir milyon güneş
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle