siyah adam
: - /10 ( Üye)

Marlon @Marlon

arka kapak

bilimkurgunun uluslararası çok satan yazarı richard k. morgan'dan, duygu ve yeniliklerle dolu bir gerilim romanı.
morgan, genetik mühendisliğinin varacağı noktaya dair kehanetleri ve vahşi bir insan avını birleştiriyor.

bundan yüz yıl sonra ve her şeye rağmen, dünya yeni bir sağlam zemin buldu; siyasi düzen belli bir dengeye ulaştı ve mars'ta yeni koloni gelişiyordu. fakat 21. yüzyılın dalavereci yılları huzursuz bir miras bırakmıştı. genetik mühendisliğinin elinden çıkma, asrın savaşlarında çarpışmaları için yaratılan erkeklerin güç sergileyecekleri bir savaş sahası artık kalmamıştı. hiçbir işe yaramıyorlardı. üstelik dövüşmek için yetiştirilmiş ve tasarlanmış bir insanın barış zamanı ortada gezinmesi tehlikeliydi. birçoğu mars'a gitmişti ancak şimdi biri dönmüş ve döndüğü uzay mekiğindeki herkesi katletmişti.
sadece bir kişi, kendisi de genetik mühendisliği ürünü ve eski bir asker olan bir adam onu yakalayabilirdi ve böylece çılgın bir insan avı yani yaşam mücadelesi başlayacaktı. tabii bu aslında dünyanın son askerlerinin başına ne geldiğine dair bir gerçek arayışıydı.

siyah adam, elden bırakılamayan bir gerilim romanı ama aynı zamanda önyargı ve genetik ayak izimizle oynamanın yarattığı yan etkilerle ilgili çarpıcı bir hikâye. şiddet kapasitemizle ilgili, ancak daha da endişe vericisi aldatma ve yozlaşma kapasitemizle ilgili. siyah adam sizi yerinize mıhlayacak.


--
arka kapakta yazdıgı kadar aman aman bir kitap degil. ama marketlerde cok ucuza bulacagınız ve gercekten kalın bir kitap. amerikan bilimkurgu filmleri tadında kolayca okunup gidiyor.

20 Nisan 2013 20:13

richard k. morgan

Maalesef henüz richard k. morgan ait eklenmiş başka bir kitap yoktur. Ekleyen olmak isterseniz Hemen Kitap Ekle