gözlerini sımsıkı kapat
: 9.0 /10 ( 5 Üye)

Marlon @Marlon

new york’un en gözde dedektifiyken, basının kendisine yakıştırdığı isimden hep rahatsız olmuştu: süper dedektif. bir bulmacayla karşılaştığında, mutlaka çözmek isterdi. gurney’e göre her bulmacanın çözümü için mutlaka bir ipucu vardı.

peki ya bu sefer yoksa?

düğün günü öldürülen bir gelin… ve olaya tanıklık eden yüzlerce davetli. cinayeti kimin işlediği ortada, herkes kendinden emin ama ya hepsi zekice bir illüzyonla yanıltılıyorsa… cinayet silahı dahil birçok detayda sürpriz akıl oyunlarını gördüğünde, gurney tam bir psikopatla karşı karşıya olduğunu anlar.

kim daha zeki: gurney mi, yoksa müthiş bir illüzyondan ibaret katil mi? john verdon’dan, akıl oyunlarının iç içe geçtiği, sıra dışı bir roman.

--
katil belli, baskası olamaz diyorsunuz ama nasıl cinayeti isledigini söyleyemiyorsunuz.

25 Nisan 2013 14:02

AKKURT @AKKURT

aslında bu kitapta bir cinayetten çok bir adamın yaşamı olarak bakmak daha doğru bir kaç sene oldu okuyalı ama hatırladığım kadarıyla yazarımız, john verdon olaylara tam manasıyla gerçeklik katmak istediğinden kitap içindeki bazı olaylar bir sonuca bağlanmıyor. (sonuçta bir adam her şeyi bilemez) sherlock holmes serisindeki gibi her şeyi bilen bir dahi yok sadece zeki bir dedektif var. bu yönü hem okunmaya değer hemde alışık olmadığımız için yorumda kararsız kalmanıza neden olabilir. (güzel bir kitaptır )


....iyi okumalar....

01 Ocak 2014 17:56

ahuş @ahuş


Normalde katili arayan cinayet romanlarını pek sevmem ama john verdon'ın kitaplarını farklı ve zekice kurgulanmış olduğu için seviyorum.

Ayrıca sadece cinayet yok bu kitaplarda kadın erkek ilişkileri, hayat.. vs. he rşey var bence..

04 Ağustos 2016 11:20

john verdon

Kitap Adı
aklından bir sayı tut
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
şeytanı uyandırma
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
peter pan ölmeli
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
kurt gölü
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle