eşref saat
: 8.0 /10 ( 2 Üye)

aurora @aurora

türkçeyi güzel kullanan yazarlardan biri olan şevket rado sohbetlerinde akıcı ve kolay anlaşılır bir üsluba sahip.
eşref saat çocuklara hatta her seviyedeki insana vazife duygusunu, etrafına faydalı olmayı, güçlüklerden yılmamayı, aileye bağlı olmayı telkin etmek amacıyla istanbul radyosundaki konuşmalarından oluşuyor.
eşref saati okuyarak hayatı sevecek, sağlığınızın değerini bilecek, zengin olmak için doğru davranışın ne olduğunu öğreneceksiniz.
ilköğretim öğrencileri için belirlenen 100 temel eserden biri olan eşref saat pek çok insanın keşke öğrencilik yıllarında, çok daha önce okusaydım diyeceği türden bilgiler içeren bir kitap. eser, yazarın radyo konuşmalarını dinleyenlerin o günlere dönmelerini sağlayacak türden bir anlatıma sahip.
yazarın ifadesiyle "hayatı sevmeyi, çalışmayı, iyiliğe, doğruluğa, güzelliğe değer vermeyi üstün tutan" bir insan olmanın kapısını aralıyor eşref saat.

07 Temmuz 2013 18:21

asenam @asenam

Kitapta, 27 tane 'iyi ve faziletli' insan olmaya dair yazınlar var. Hayattan küçük notlar, fark etmediğimiz küçük ayrıntılar gibi. Özellikle kitaba adını veren 'eşref saati' gibi. Konuşma içinde kullanırız ancak anlamına dikkat etmeyiz. Usta, güzel bir kitap hazırlamış.

03 Kasım 2016 11:40

şevket rado

Kitap Adı
paris'te bir osmanlı sefiri
Yayınlanma Tarihi
-
Kullanıcı
Görüntüle