hayalet tugay
: 2.0 /10 ( 1 Üye)

Jason Macandale @Jason Macandale

"stephen king bilimkurgu yazmayı deneyip de john scalzi'nin yarısı kadar eğlenceli olsaydı kendini şanslı sayardı."
the dallas morning news (hayalet tugay hakkında)


hayalet tugay, koloni savunma güçlerinin özel kuvvetleridir. bu seçkin askerler ölülerin dna'sından yaratılır ve ksg'nin en zorlu operasyonlarına çıkacak mükemmel savaşçılar haline getirilir. genç, hızlı, güçlü ve normal insan çekincelerinden bütünüyle yoksundurlar.

evren, insanlık için tehlikeli bir yerdir ve daha da tehlikeli olmak üzeredir. önceden savaşmış olduğumuz üç ırk, uzaya yayılışımızı durdurmak için ittifak kurar. onları bir arada tutansa ksg'nin en büyük sırlarını bilen hain bilim insanı charles boutin'dir. ksg galip gelmek için boutin'in niye böyle bir şeye kalkıştığını bulmak zorundadır.

jared dirac -boutin'in dna'sından yaratılan bir süper insan cevapları temin edebilecek yegane kişidir. jared'ın beyninin boutin'e ait elektronik anılara erişebilmesi gerekmektedir, fakat anı nakli başarısız olunca jared, hayalet tugay'a teslim edilir.

jared ilk başta mükemmel bir askerdir. fakat boutin'in anıları yavaş yavaş yüzeye çıktıkça jared onun ihanetinin sebeplerini ve insanlığın düşmanlarının basit bir yenilgiden çok daha feci şeyler planladıklarını anlamaya başlar.

"yaşlı adamın savaşı'nın devam romanı, yoğun bir askeri aksiyonla keskin sezgileri bir araya getiriyor şiddetle tavsiye edilir."
library journal

16 Kasım 2013 00:19

Şah @Şah

aklınıza gelebilecek en sıradan konu.. mükemmel savaşçı yaratmak.. aslında küçüklüğümüzden beri bize verilen anlamsız bir varoluş mücadelesi..la en güçlü asker yaratsan ne olacak, yaşanacak hava bırakmadınız çocuklara..
neyse efendim, ölülerin bilmem neyinden yaratılan bu ucube süper tugay askerleri number one'dır..insanların uzaya yayılmasını önlemek için birleşir voltranı oluşturur ama bunlara karşı koyabilecek süper bir kişi vardır ki tadından yenmez..
ya bildiğiniz saçmalık işte..okudum pişmanım..

16 Kasım 2013 00:44

john scalzi

Kitap Adı
yaşlı adamın savaşı
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
son koloni
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
zoe'nin öyküsü
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
kırmızı üniformalılar
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle