hekim - ibni sina'nın talebesi
: 9.3 /10 ( 3 Üye)

deep_not @deep_not

ingilterede kimsesiz bir cocuk berber cerrah ın yanına cırak olarak girer.once cesitli hokkabazlık numaraları yaparken cerrahlıga ilgi duymaya baslar.donemin en buyuk hekimi ibni sina dır.onun ogrencisi olmaya karar verir.onemli bir sorun vardır cocuk hristiyandir.ibni sina nin okulunda muslumanlarla yahudiler ogrenci olabilir.cocuk yahudi tuccarlarla yola cıkar ve onların gelenek gorenek davranıslarını uzun yolculuk sırasında ogrenir.ibni sina ya ulastıgında yahudi kıyafetlerine burunur ve ogrenmeye baslar...surukleyici bir kitap.hekimliğin ne zor sartlarda gelistiğini gormek acısından da cok ogretici.

01 Mayıs 2007 21:17

hmmm @hmmm

kalınlığına rağmen çok çabuk okunabilen bir kitap. anne ve babasının ölümlerini hissederek başladığı yaşantısına bir hekim olarak son veren bir adamın öyküsü. sürükleyici ve farklı..

02 Haziran 2007 17:39

simeranya @simeranya

harika ötesi bi kitap diyebilirim... aradan yillar gecmesine ragmen halen seve seve büyük bi heyecanla bahsederim bu kitapdan...

28 Ekim 2008 14:28

asenam @asenam

mükemmel kitaplardan biri daha. çok kalın bir kitap olmasına rağmen kesinlikle elinizden bırakamazsınız. okumanızı şiddetle tavsiye ederim.

10 Haziran 2013 20:54

noah gordon

Kitap Adı
beyaz şaman
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle