yorgun anılar zamanı
: 6.0 /10 ( 1 Üye)

bulenta @bulenta

"sokaktan biri geçti az önce, karşı eve girdi. rahatladım, daha erken, katlanamayız birbirimize. koyu karanlıklarda belki, aynı yatakta bedenlerimizi sakınarak uyurken. erken sabahlarda biraz, henüz uyku mahmurluğundan sıyrılmadan. bayramlarda, zorunlu aile ziyaretlerinde, kısa sürelerde, ancak."

ayşe sarısayın, kendisine 2005 sait faik hikâye armağanı'nı getiren yorgun anılar zamanı'nda yine kadın kahramanlar arasında geziniyor. masallar arasında büyüyen bir kız çocuğu, mutlu sandığı evliliklerin bozulup dağıldığına tanık olmuş bir genç kız, kendi hüzünlü geçmişinden torununu sakınan bir anneanne, evliliğini sürdürememiş kadınlar... ayşe sarısayın, değerlerin sarsılmaya yüz tuttuğu toplumumuzda, kadının ne olursa olsun ayakta kaldığını, kalabileceğini anlatıyor. her kadın, bu hüzünlü ama dirençli kadınlarda kendisinden bir şeyler bulabilir.

yorgun anılar zamanı ölçülü, şiirsel dili ve inandırıcı anlatımıyla ayşe sarısayın'ın öykü yolculuğunda önemli bir durak ve edebiyatımızda iz bırakmış bir kitap.

14 Ekim 2014 08:54

ayşe sarısayın

Kitap Adı
karakalem resimler
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle
Kitap Adı
ansızın günbatımı
Yayınlanma Tarihi
2016
Kullanıcı
Görüntüle