efendi: beyaz türklerin büyük sırrı

çok iyi araştırmalar, kaynak aramalar yapmış ve ispatsız yazmayan biri.. yakın tarihi anlamanız için mutlaka okumanızı isterim... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.8 /10

ekşi öyküler

tum hikayeleri iyi degil,sadece bazi hikayeler etkileyici,tavsiye edilir.... ( @abraham)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

eroin güncesi

doksanlı yıllarda gençliğin itildiği değersizlik ortamını, alternatif mekanlarda müzik çalmasının lüks olduğu zamanlarda, düzenle barışamayıp özgür ka... ( @Onur Çetin)

Hızlı Yorum İncele : 7.8 /10

evreni kucaklayan karınca

stephen hawking'in yaşamı, çalışmaları ve kuramları üzerine çekilen keyifli bir belgeselin kitap olarak yayınlanmış şekli. aile fertleri, arkadaşları ... ( @jamsession)

Hızlı Yorum İncele : - /10

eflatun sufleler

şiir ve şair eleştiri kitabı, bence şiirle çok ilgili değilseniz sırf k. iskender yazdı diye almamalısınız, diğer deneme ve şiirlerinin aksine bir reh... ( @ben olmuşum nick)

Hızlı Yorum İncele : - /10

eylül

1- Okuması zordur, sabır ister.2- uzun uzun yazılan paragraflar betimlemelerden ziyade psikolojik ve ruhsal durum anlatımları içerdiğinden dolayı insa... ( @zurnanın son deliği)

Hızlı Yorum İncele : 6.4 /10

erbain

şairin 40 yaşına kadar yazdığı şiirleri derleyip topladığı kitabı. insanı alıp götüren şiirler var içinde. ismet özel kendisine ait hayran grubu olan ... ( @alice)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

eva luna

masalsı bir dille anlatılmıs sıradısı bir birliktelik sonucu dunyaya gelmis eva luna nın hikayesi.babası yılan tarafından zehirlenmis bir kızılderilid... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

elmas taht

elenium serisinin ilk kitabıdır. gayet akıcı, eğlendirici karakterlerin çok iyi anlatıldığı bir seri. herkes sir sparhawk tanımalı bence. bu seriyi ok... ( @enkelados)

Hızlı Yorum İncele : - /10

erkekler mars'tan kadınlar venüs'ten

çok sıkıcı ve aslında bildiğimiz şeyler öyle abartıldığı kadar bi espirisi yok ben pek beğendim diyemeyeceğim... ( @ilayda87)

Hızlı Yorum İncele : 5.3 /10

evet ama bir lokomotif bunu yapabilir mi bakalim

woody allen ın toplama hikayelerinin bulunduğu kitap.oldukça komik ve keyiflidir.ayrıca ölümle alakalı olan bölüm seventh seal ı hatırlattı nedense.... ( @lord of the idiots)

Hızlı Yorum İncele : - /10

elli parça

bu kitabı ben çalmıştım..yani bildiğin çalmak gibi bişey.. migrosa girdim..alışverişimi yaptım bi güzel..tam çıkışta da kitaplar var..araba dolu idi. ... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

en son kale

feodal düzenin hakim olduğu bir dünyada kalelerinde mutlu mesut yaşayan kibirli aristokratların rahatı 'mek'ler (köleler) isyan edince bozulur.yalnız ... ( @aleceiffel)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

eleni

1940 lı yıllarda yunanistan iç savaşında yaşananların bir köydeki yansımalarını anlatmış yazar daha doğrusu kendi annesinin hayatını ve nasıl idam edi... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

engereğin gözündeki kamaşma

tarih romanı meraklılarının es geçmemesi gereken bir kitap... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

en uzun gece

kitapta iki sevgilinin ızdırap verici aşklarının biraz molaya ihtiyacı olduğunu düşünen kadın karekteri güneydoğuya töre cinayetlerini araştırmaya kat... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 7.2 /10

ekmek ve şarap

"kuzey italya’nın verimsiz topraklarında, yokluk, faşizm baskısı, kilise ve boş inançlar arasında ezilen milyonlarca ırgatın destanı" şeklinde tanıtım... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : - /10

erdemliler

travian gibi kimliğini gizliyormus yazarı.30 lu yaslarda gazeteci bir ingilizmis.kapakta dan brown ın tahtına en buyuk aday yazıyor kanmayın.kahramanı... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

eşeğin fikri

2005 başında çıkan bu ferhan şensoy kitabında 46 deneme var.kendi deyimiyle beşbenzemez denemeler.denemelerde çoğu ferhan şensoy mizahı hoşluğunda.oku... ( @cmckr)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

enseyi karartmayın

enseyi karartmayın, çünkü hiç kuşkusuz türkiye de günden güne daha hızlı değişecektir. 1902 türkiye'siyle bugünkü arasındaki farkın, bin kat daha afa... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

ezilenler

diyaloglar o kadar coşkulu ve akıcı ki insan içinden okurken bile ne kadar acele okuduğunu fark ediyor. düşünüp konuşmaktan ziyade fikir uçuşmaları hi... ( @susamuss)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

ev sahibesi

hasta ruhlu insanlar arasındaki ilişkiyi ve hasta olan insanların hastalıklarında bile mutluluğu aradıklarını ve romandaki bir ihtiyarın iki yüzlülüğü... ( @gumus273)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

etkili öğretmen

öğretmen olmayı düşünenlere yol haritası olabilecek güvender yayınlarının rehberlik kitaplığından güzel bir kaynak.konuları anlatırken işin içine miza... ( @SALEM)

Hızlı Yorum İncele : - /10

efrasiyab'ın hikayeleri

türk edebiyatında kendine has tarzı ile özel bir yere sahip olan ihsan oktay'ın yazdığı mükemmel kitaplardan biri üslubu kelimeleri kurgusu ile insanı... ( @seinfeld)

Hızlı Yorum İncele : 8.2 /10

erguvan güzeli

daha çocukken karşılaşırlar ve ilerleyen zamanlarda cocuk büyür, imparator olur. kız da bayagı zorluklar yasar. bir ara surları zorlayan türklerde var... ( @Marlon)

Hızlı Yorum İncele : - /10

el greco'ya mektup

kitap bir otobiyagrafidir aslında..yazar kendi hayatını bizlere anlatırken bir çok fikri akımı da izah eder.. bir de gençlere öğüt veren bir havası va... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

elmayı yılan ısırdı

kapaktan: polisiye roman yazarı olan adriadne oliver, woodleigh common’da gençler için düzenlenen cadılar bayramı partisine davetlidir. partide konukl... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : 6.5 /10

erkekler neden evlenir?

kitapta 6 erkeğin psikolog ile terapi öyküsü yer almaktadır. kaygıları, takıntıları, sorgulamaları, neşeleri, hüzünleri, hayal kırıkları ve umutları..... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

elif'in öyküsü

bir ailenin yanina bakici olarak giden elif'in yaşadiklari ve iç dünyasi anlatiliyor.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ekmek arası hayat

yazarın hayatıntan kesitlerle yazılmış kimi zaman kahkaha kimi zaman gözyaşı var. birçok şeyi bu kitabı okuduktan sonra gülüp geçilecek.... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : - /10

erişilmez imparatorluk

bu kitap yazarın son romanı. bazı noktalarda yazarın hayatından kesitler yer alıyor.... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

eski bir balerin

sait faik öykü ödülü almış bir eser. içerisinde değişik öyküler yer alıyor.... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

evlilik şirketi

bir kari kocanin iç hesaplaşmalari ve birbirleriyle konuşma çabalari anlatilmiş.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

eşsiz düşler kütüphanesi

iş dünyasının yüzaeysellikleri arasında duygusal derinliğini yitirmemiş bir insanın kalbinin ürettiği öyküler..... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : - /10

eroinle dans

kitap daha güzel olabilirdi eroin ve bağımlılık daha güzel anlatılabilirdi fakat kötü bir roman değildi yararsız veya vakit kaybı hiç değildi. bu tarz... ( @maria puder)

Hızlı Yorum İncele : 6.4 /10

en alttakiler

almanyada yaşayan türklerin nasil dişlandiğini nasil işlerde çaliştirildiğini anlatan bir kitap.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

eylembilim

yazarın tamamlanmamış son kitabı. server gözbudak ve yaşamı iç dünyasına bakış...... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

erje ayden efsanesi

erje ayden yani ercüment aydıner istanbul doğumlu, ünlü bir senatörün oğlu. casusluktan devrimciliğe, avrupa'dan abd'ye uzanan esrarengiz bir yaşam öy... ( @elizabethbennet)

Hızlı Yorum İncele : - /10

erkekleri kullanma kılavuzu

yazarını ekranda görünce midem bulanıyor, keşke yazsa sadece, görünmese... ( @sedaci34)

Hızlı Yorum İncele : - /10

elveda oblomov - bir aşk yürüyüşü

yazardan: oblomov, kahramanı olduğu romanın sayfalarında yaşamıyor sadece, etrafımızda akıp giden hayatın içinde de geziyor. oblomov sahici hiçbir pro... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : - /10

emma

ingiliz edebiyatının en önemli yazarlarından sayılan jane austen dönemin toplumsal yapısını,bireylerini kitabında gerçekçi bir biçimde yansıtmıştır.em... ( @oslew_88)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

erkeklerin hikayeleri

kitap güzeldi. erkek yazarların seçilmiş hikayeleri var. çoğu kadın konulu. ne çektiniz bu kadınlardan be erkekler. :)... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 7.5 /10

evlilik terapisi

özel terapi kılavuzları, klinik örneklerin bolca kullanıldığı somut öneriler ve ayrıntılı hasta hikayelerinin anlatıldığı güzel bir kitap... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ecinniler

gerçekçi tasvirleriyle ünlü, dostoyevski nin güzel politik bir romanı. muhafazakar bakış ile nihilist çatışması ana tema. kimilerinin kitabın kalınlığ... ( @Katre)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

eskici dükkanı

orhan kemal den yine çukurova ya uzanan bir roman... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

edebiyat dersleri

bir de sayın yönetici yazarın öyle bir resmini koymuşsunuz ki bir yazar bu kadar lakayt gözükmek ister mi okuyucusuna bilemedim.. bence resmi değiştir... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

eski sevgili

çok yetkin, iyi öyküleri barındıran bir kitap. sıkı okurların kaçırmaması gereken bir öykü kitabı..... ( @metis)

Hızlı Yorum İncele : - /10

elde var insan

senai demirci, bu kitapta insanı çok farklı bir bakış açısıyla anlatmış.okuduktan sonra kendinize farklı bir gözle bakacaksınız........ ( @kitaplarıseviyorum)

Hızlı Yorum İncele : - /10

empati

yazarın olasılıksız'ın yanına bile yaklaşamayan kitabı. özellikle de benim gibi çizgi roman tutkunu iseniz ve biraz olsun x-men okumuşsanız size yeni ... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 8.1 /10