italyanca aşk başkadır

maeve binchy'in okudğum ilk kitabı,sonrasında çıkan bütün kitaplarını okudum zaten.en sevdiğim yazarlardan biri...... ( @kırmızılı)

Hızlı Yorum İncele : 6.3 /10

isyan günlerinde aşk

31 Mart Vakasının etrafında gelişen olayları içine aşk da katarak anlatan bir kitap. Anlatılan dönemi tam olarak anlatıyor. Roman çok akıcı ilerliyor.... ( @esmamidilli)

Hızlı Yorum İncele : 6.1 /10

iki dirhem bir çekirdek

hem eğitici hem de eğlendirici bir kitap olmuş. kesinlikle atasözleri ve deyimlerin yerli yerinde kullanılması açısından lise öğrencilerine uygun bir... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 7.8 /10

istanbullular

istanbul'u etkileyici tasvirlerle ve efsanelerle anlatımının yanısıra,karakterlerin iç dünyasındaki hesaplaşmalar ve dışa vurumu konusunda son derece ... ( @estiyine)

Hızlı Yorum İncele : 6.5 /10

izmirli mesih sabetay sevi

İzmirli mesih olarak şöhret bulmuş sabetay sevi ve onu mesih olduğunu idda etmeye sevk eden düşünceler nelerdır seklındekı sorulara objektıf bır bakıs... ( @güzi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ilahi aşk

olması gerekn ask'ın aslında bır sekılde ılahı ask'a vardıgını ve varmak zorunda oldugunu anlatan bır basyapıt... ( @güzi)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

iki yeşil susamuru

şair metin altıok şiirleriyle tanışmamı sağlayan kitap..... ( @LEDZEP)

Hızlı Yorum İncele : 5.4 /10

imralı'da üç mezar

27 mayıs 1961 ihtilalinin perde arkasını anlatan belgesel niteliğinde bir kitap. yazarı turhan dilligil de darbe sırasında tutuklanan gazetecilerden b... ( @jamsession)

Hızlı Yorum İncele : - /10

iki şehrin hikayesi

Arada bir klasik eserler okumak iyi oluyor.Benim gibi tarihi roman ve dönem romani sevenler hoslanacaktir . İç ıce gecmis iki ask..Arka fonda Fransz ... ( @Jülide)

Hızlı Yorum İncele : 7.4 /10

ince memed

1 ve 2. büyük bir keyifle okuduğum 3 ve 4. enkısa zamanda okumayı ümit ettiğim kitap. çok güzel bir anlatım. aynı zamanda yazarın diğer kitaplarını d... ( @günbatımı)

Hızlı Yorum İncele : 8.9 /10

ilk adam

sonuna kadar sabredenler için enteresan bir kitap. ancak sayflar dolusu ayrıntılı tasvirlere herkes dayanamayabilir.... ( @zelyot)

Hızlı Yorum İncele : - /10

içindeki devi uyandır

gördüğüm en yararlı kişisel gelişim kitabı. okuyanda "kalıcı" olarak fiziksel, duygusal, parasal ve sosyal olarak (artık hangisinden isterseniz) değiş... ( @mimic)

Hızlı Yorum İncele : - /10

insancıklar

dostoyevski nin ilk kitabı olmasına rağmen başarılı. bazen de bu kitabın sırf dostoyevski nin yazmış olmasından dolayı güzel olduğunu düşünüyorum. diğ... ( @Katre)

Hızlı Yorum İncele : 8.2 /10

inci sokağı

1930 larda amerika da gecen yazarın cocukluk yıllarını buyuk bunalım donemi fonunda basarıyla anlatan bir kitap.... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

istanbul bir masaldı

istanbulda doğmuş ve halen istanbulda yaşayan yazarin kendi bakiş açisiyla yazdiği çok uzu soluklu bir kitap.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

istanbul

kitabın kendisi de siyah beyaz. çok renksiz. ilk baştan güzel gibi gelse de belli bir yerden sonra sıkıyor.okunsa da olurmuş, okunmasa da. çok birşey ... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 6.3 /10

iskambil kağıtlarının esrarı

her sabah kalktığınızda kimim ben nerden geliyorum sorularını sordurmayı başarabilecek bir kitap... felsefenin ilgi çekici hale büründüğü mükemmel bir... ( @anna_cecilia)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

ışığın anahtarı

sevdiğim kadın yazarlardan biri olan nora roberts, modaya uyarak fantastik bir seri yapmış. bu kitap serinin ilk kitabı. 'ölüm' serileri daha güzel ol... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

ihanet noktası

eğer bir gün dan brown ile karşılaşırsam kendisine bu kitabı soracağım. bu kitabı yazmak nasıl aklına geldi diye? zira kitapta öyle ilginç alanlarda ... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 7.4 /10

iki genç kızın romanı

klasik egen bunalımına girmiş, annesiyle anlaşamayan genç kız romanı. Çok sevmemiştim.... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 3.8 /10

ikona

2.dunya savası sonlarında calınan bir ikona nın pesinden bugune geliriz.bu da calakalem yazılmıs dan brown ruzgarından fayda sagladım sagladım yoksa b... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 3.5 /10

insan olmak

kendini tanımak ve geliştirmek isteyenlerin mutlaka okuması gereken bir kitap. engin geçtan'ın başka kitapları da var. bir kısmı akadamik, bir kısmı d... ( @siverekli)

Hızlı Yorum İncele : 8.1 /10

istanbul'un sandık odası

kitap, yazarların istanbul'unda, şehirden izlenimler, ressamların istanbul'u , anılar arasında adı altında 4 bölümden oluşuyor. İlginç, zevkle okunan ... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

insanlığın mahrem tarihi

okuması çok eğlenceli, tarihe farklı bir açılım getirme iddiasında olan kitap. her bölüm bir kadının hikayesiyle başlıyor, sonra bu hikayeden çıkacak ... ( @Serdar)

Hızlı Yorum İncele : - /10

iki gelinin hatıraları

fransız devriminden sonraki insan ve toplum ilişkilerini, iki yakın arkadaşın (louise ve renee) birbirlerine yolladıkları mektuplar üzerinden anlatan ... ( @şarkı)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

içinde yaşamayı seçtiğimiz hapishaneler

doris lessing doğa, evren ve insan hakkında bilgilerimiz arttıkça nasıl bu bilgilere daha çok tutsak olduğumuzu anlatıyor. bilginini kölesi olan moder... ( @allıbez)

Hızlı Yorum İncele : - /10

imprimatur

kitapla birlikte ayrıca hediye olarak soundtrack tadında bir barok cd'si veriliyor; okurken aynı zamanda dinleyip havaya girebilmeniz için.... ( @Trinity)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

istanbul bir rüya

büyükşehir belediyesi kültür müdürlüğü tarafından yayınlanmış bir kitap. yazar istanbul'un değişik köşelerini oralarda ilginç anıları yaşamış edebiyat... ( @zurnanın son deliği)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

iflas etmenin yolları

eleştirel bir kitap.acayip derecede sıkıldım okurken.bir daha erdal demirkıran kitabı almayacağım dedim hatta.... ( @Krokop)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

işgal ve direniş 1919 ve bugün

kitap aslında geçmişe dair bilmediğimiz çok fazla şey anlatmıyor ve büyük bölümünü geçmiş oluşturuyor. ancak bugüne dair siyasi olayları geçmişin kurg... ( @yeşil)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

insanlar uyanıyor

bazı yazarlar vardır, bırakın yazdıklarının değerini, sırf oluşturdukları kendi değerleri için bile, kitaplarının mutlaka okunması gerekir. aziz nesin... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : 7.5 /10

ikimizin romanı

kitap okumaya yeni başladığım sıralarda okuduğum sıradan bir aşk romanı.biraz 16-17 yaş civarına hitap eden bi roman...... ( @simurg)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ibn rüşd'ün eğitim felsefesi

çağımızdan kaç yüzyıl önce eğitimin nasıl yapılması gerektiğini bize sunan bir kitap.eğitimcilere hitap ediyor...... ( @simurg)

Hızlı Yorum İncele : - /10

imkansızın şarkısı

kitapta çok güzel tespitler var. gençlik romanı gibi fakat 1968 yılında bile japonya'nın bizim ne kadar ilerimizde olduğunu farkettim ve o yıllarda ja... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 7.8 /10

ilahi komedya

bu kitabı sadece "bir adamın cennet, cehennem fantezisi"(!) olarak düşünmemek lazım yüz yıllarca papazlar onun cehennem tasviriyle vaazlar vermiş bir ... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 7.8 /10

iyi alman

literatür yayınlarından nisan 2007 de çıkan kitap 1945 yılında berlinde yaşanan olayları, bir subayın aşkının peşinden gidişini ve esrarengiz bir cina... ( @ylzmhrcn)

Hızlı Yorum İncele : - /10

içimde kim var

kitabın arka sayfasından alıntı: “babasını hiç tanımayan, baba ve koruyucu özlemini, usta-çırak, baba-kız, öğretmen-öğrenci ilişkisi kurduğu bir yaba... ( @beynelmilelbirseyiste)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

istiridye çocuğun hüzünlü ölümü

gotik edebiyatını sinemaya daha iyi bir şekilde yansıtan t.burton'un şiirlerini topladığı kitabı. eminim okuyan her bünyede yeni bir karanlık oda açac... ( @ozenrzc)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

içimizde bir yer

uzun zamandır kitaplığımda duruyordu öylesine aldım elime ama kitabı aldığıma pişman oldum birkaç yazısı dışında pek beğenmedim yada benim tarzım deği... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

ışığın savaşçısının elkitabı

kitap zannediyorum ki herkesin içinde bir savaşçı olduğunu anlatmaya çalışıyor. zira hiç de erdemden sayılmayacak davranışları dahi ışığın savaşçısını... ( @A.)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ihtiyar balıkçı

100 sayfa bile olmayan bir kitabın bana kök söktürmesidir. sırf inadımdan okuyup, bitirmistim. allahım ne kadar sıkılmıstım, bi de filmi varmıs bunun.... ( @Marlon)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

istemenin esrarı

yer yer kendini tekrar etse de bir çeşit terapi özelliği gösteren bir kitap.. zaten hayat tekerrürden ibaret.... ( @ayşegülkara)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

imparatorluğun en uzun yüzyılı

bir arkadaşım bana ilber ortaylı'nın benim kitaplarımı belli bir birikimi olmayan okumakta zorlanır tarzında bir söz söylediğini demişti.taha akyol'un... ( @SALEM)

Hızlı Yorum İncele : 9.5 /10

insanı uçuruma götüren sözler

günlük hayatta farketmeden kullandığımız birçok sözün dini açıdan nekadar sakıncalı olduğunu nedenleriyle açıklayan kitap.... ( @SALEM)

Hızlı Yorum İncele : - /10

içimizdeki biz

neredeyse bu yazara ait tüm kişisel gelişim kitaplarını okumuşum özellikle de lise çağlarında hocaların dayatmalarıyla ya da bilmiyorum o zaman okunab... ( @dugudi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

insanlığımı yitirirken

39 yaşında intihar ederek öldüğünde, bu ,yazarın 4. intihar denemesiydi. hayatı boyunca silik, pasif, depresif ve edilgen kalan osamu dazai insanlığım... ( @nzyph)

Hızlı Yorum İncele : - /10