kızıl nehirler

Elimden bırakamadığım bir solukta bitirdiğim bir roman. Keşke ülkemizde de böyle polisiye romanlar yazılabilse Ahmet Ümit 'in polisiye romanları(!) il... ( @seinfeld)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

küçük şeyler

Sade, yalın ve kullanışlı bir kitap. Kitabın en önemli özelliği uzman bir kişi tarafından yazılıp, herkesin anlayacağı bir dil ile sunulmasıdır. ... ( @Uzman)

Hızlı Yorum İncele : 7.8 /10

kaşağı

ilkokul zamanımda zorunlu olduğundan,okumuştum.yani okumak zorunda kalmıştım.bende hatırlattığı duygu olumsuz maalesef.neden zorla hiçte gerekmediği ... ( @deno)

Hızlı Yorum İncele : 6.6 /10

kral, bilge ve soytarı

nam-ı diğer "dinler turnuvası". okumakta fayda var. arka kapak: "adı bilinmeyen bir ülkenin karlı, en yakın yardımcıları bilge ve soytarı ile birlikt... ( @leydi di)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kutsal mavi

bir hüzün romanı .günümüz fransası'nın tasra yasamı ve yüz yıllar evvelki yasamın ortak bir noktada ustaca birlesmesi ve supriz bir sonla biten ama uz... ( @güzi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kitab-ı aşk

yorumlarını çok okudum.elif şafak i'n aşk kitabından sonra bu tarz bir kitap arıyordum okumak için. eminim severek okuyacağım.... ( @Erguldogan)

Hızlı Yorum İncele : 9.2 /10

kulleteyn

Ayetlerin kronolojik sıralamalarını özellikle karıştırarak, ayetlerin sadece istenilen kadar kısmının alınarak, gerek gerçek dışı hadisler ortaya atar... ( @mesgin)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

kolera günlerinde aşk

inanılmaz bir sabır.tam kavuştukları anda da artık bittigi kavustular dendigi anda da hic beklenilmediginde biten bir kitap.bir yandan ömürün o kadar ... ( @serdar2225)

Hızlı Yorum İncele : 8.7 /10

kötü ruh

çok sürükleyici ve başarılı bir polisiye serisinin ilk kitabıdır..grange'dan çok çok daha iyidir yazdıkları maxime c.'ın..muhakkak okumanızı tavsiye e... ( @pelinmi)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

keşke gerçek olsa

gerçekten güzel keyifli bir kitap.devamı vardır "sizi tekrar görmek" adıyla yayınlanmıştır.ilk kitap daha iyidir ikincisine göre.buarada ben filmini d... ( @pelinmi)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

kara kitap

orhan pamuk un en iyi kitaplarından biridir bu kitap... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : 7.6 /10

kürk mantolu madonna

"Deli gibi değil gayet aklı başında olarak seviyorum."Sabahattin Ali'nin,en kıymetli eserlerinden biridir "Kürk Mantolu Madonna" okurken yapacağınız g... ( @daktilonunrüyaları)

Hızlı Yorum İncele : 8.8 /10

koku

Özellikle koku konusunda yeteneği ve ya hassasiyeti olan okuyucular için bu eseri okumanın zevki tarif edilemez..Bunun dışında; son derece ayrınt... ( @büyükava)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

kinyas ve kayra

Yazarın diğer kitaplarını okudum bir de ilk yazdığı romanı olan bu kitabı okuyayım dedim ama elime yapıştı kaldı gereksiz detaylarla boğulmuş, felsefe... ( @seinfeld)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

kitab-ül hiyel

iktidar hırsının insana neler yaptırabileceğini anlatan, çizimleri ve karakterleri ile harika bir kitap.... ( @sebevi)

Hızlı Yorum İncele : 8.4 /10

karıncalar

muhteşem bir araştırma/kurgu romanı ve başrollerde biz yani insanlar ve bu küçük muhteşem yaratıklar.harikulde kurgu ve sürükleyicilik ve nihayetinde ... ( @Ramiz)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kızıla boyalı saçlar

yıllar önce okumuştum, yunanistan'da geçen tarihsel bazı kesitler olan bir kitaptı.... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 5.5 /10

kelebek

anatoly marchenko'nun yasamak ve ölmek arasinda adli kitabini da okumalisiniz. yine gercek bir hikaye ve yine sucsuz oldugu halde senelerce mahkum ola... ( @sugurcan)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

kutsal kan kutsal kase

da vinci şifresindeki sir leigh teabing in ta kendisi olan ingiliz kraliyet tarihçisi richard leigh' ten şaşırtıcı bir kitap. özsözde yazılanlara göre... ( @pointy)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kumarbaz

başlarda "altı üstü 160 sayfa okuyayım da gözümün önünden çıksın" diye başladım. 80 küsür sayfadan sonra sardı ve 1 gün içinde bitti. bu kitap hakkınd... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

karamazov kardeşler

Kitabı neredeyse bitirdim. Aslında uzun ve yoğun bi kitap olsa da kısa sürede bitebilecek türden ama bitmesini istemiyorsunuz. Kesinlikle onlar nasıl... ( @Mer_ve_afmma_84)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

küçük prens

hala okumadım diyorsanız mutlaka ilk sıraya almalısınız bu kitabı. bana kalırsa bir çocuk kitabı da değil üstelik. 'çocuğum sana söylüyorum yetişkinim... ( @sagarmatha)

Hızlı Yorum İncele : 9.2 /10

kimse kızmasın kendimi yazdım

ben çokta inandirici bulmadim sanki kandini ön plana çikarmaya çalişiyor gibiydi.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

kitapçı dükkanı

bir kitapçı dükkanına sahip olan alman uyruklu kati, polisiye romanlar okumayı çok sever ve bir cinayet olayı dikkatini çeker.eski arkadaşı petra cin... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

kış ikindisinin evinde

değişik bir kitap ama ben beğendim. cümlelerin yazım tarzı çok güzeldi ve tabii ki şu kısım: " "peki çocuklar ölünce nereye gider?" "çocuklar ölme... ( @anna_cecilia)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

kızıl çin'den neden kaçtım

komünizm bir dönemin kimilerine göre vebası kimilerine göre devası iken bunu katı bir biçimde uygulayan çin de geçen robert loh'un hayatının 8 yıllık ... ( @tauren)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kimlik

aynı olayları farklı iki karakterin gözünden yansıtmasıyla ilgi uyandıran, aşk ilişkileri üzerine düşündüren sağlam bir kitap... ( @sina)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

karanlık bir dünyada bilimin mum işığı

carl sagan ortalama okuyucuyu sıkmayacak şekilde bilim ve felsefe teoloji gibi alanlardaki düşüncelerini sunuyor okuyucusuna... ( @lynn rowens)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

kavgam

bu kitapla birlikte hitleri sevmeye başladım ve ciddi anlamda araştırmaya teşfik etti beni. kesinlikle tavsiye ederim.... ( @canerix)

Hızlı Yorum İncele : 4.8 /10

karıncanın su içtiği

bu kitabın üç serisini okudum bende merakla 4.seriyi bekliyorum eee hadi çıksın artık.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

kilitli oda

new york üçlemesinin son kitabı, mükemmel bir kitaptır. hermann hesse'nin demian ıyla benzer bir tema üzerine kurlmuş. iki çocukluk arkadaşı, biri diğ... ( @pointy)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kurt seyt ve shura

kitap mükemmel.mükemmel ötesi hatta.fazla mı abarttım diyeceğim ama yiğidi öldürüp hakkını yemeyelim.ana kahraman yazarın dedesi olunca farklı bi tıls... ( @anes)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

karanlığın soluğu

bu kitabı okumadan önce yazarın "kötü ruh" adlı ilk kitabını okumanız lazım hakim olmanız için.çünkü ilk kitabında neden görevinden uzaklaştığını ve d... ( @pelinmi)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

kanlı kartal

polisiye kitap sevenlerin okuyabileceği zaman geçirmelik bir kitap ama okunmaması da bir kayıp değil... ( @osman)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

kavim

ahmet ümit'in bir cinayet eşliğinde bir konu ile ilgili bilgileri verdiği tarz kitaplarını seviyorum. türkiye'de yaşayan hristiyanlardan ve süryaniler... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

kanatsız kuslar

mehmetcik ve karatavuk kahramanlarımız.kurtulus savası sırasında bir rum ve bir turk cocuk bunlar.dostlugun dini imani milliyeti olmadıgını gosteren i... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

kudüs toprağı

filistinde yaşananların çarpıcı bir şekilde anlatıldığı, orada yaşanan haksızlıkları, acıları daha iyi anlayabilmek için okunması gereken bir başarılı... ( @güneş)

Hızlı Yorum İncele : - /10

körlük

İnsanın her şartta hayatta kalabilmek için ne kadar vahşileşebileceğini anlatan bir kitap. Merakla sonuna kadar okuyabiliyorsunuz. ... ( @Babalık Yolculuğum )

Hızlı Yorum İncele : 9.6 /10

komünist imam

köyündeki ağaya karşı çıkarak oğlunu okula yazdıran babanın hayatı bundan sonra tamamen değişir bu arada imam hatip lisesinde okuyan oğulda hayat fels... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

küçük ağa

orta okuldayken türkçe öğretmenimin zorla meb yayınlarından çıkmış bu kitabı zorla okutturmaya çalışmasıyla az kalsın okuma merakım son buluyordu. o k... ( @eneketeneke)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

kokoloji

kitap gerçekten çok iyi ve eğlenceli (özellikle arkadaşlarınızla) kendinizi ve de arkadaşlarınızı tanımak için de kullana bileceğiniz okunmaya değer b... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 7.5 /10

kara elf üçlemesi - anayurt

unutulmuş diyarların en muhteşem üçlemesinin giriş kitabı.o kadar etkileyicidir ki, bitirdikten sonra üzerinde unutulmuş diyarlar yazan ne kadar kitap... ( @kali)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kara elf üçlemesi - sürgün

drizzt do'urden'in menzoberranzan ayrılmasından sonra karanlıkaltında başından geçen olayların anlatıldığı serinin ikinci kitaabı.... ( @enkelados)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kara elf üçlemesi - göç

drizzt do'urden'in karanlıkaltından yeryüzüne çıkışının anlatıldığı serinin son kitabı. gerçi drizzt do'urden'in maceraları bitmiyor, buzyeli vadisi ü... ( @enkelados)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kumral ada mavi tuna

yazarın, 'iki yeşil su samuru' kitabını üniversitede baygınlıklar içinde okumuştum. yine tavsiye üzerine bu kitabı okudum. yok, benim bu yazarın yazdı... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.2 /10

kasabanın cadıları

3 dul kadın, kadınların beklentileri şeytanı bile yoldan çıkarabiliyor, şeytan kadınların hepsini birden yoldan çıkarıyor, kasaba tutucu, kasaba geri,... ( @daryl van horne)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

kişilik

bence de. ama on küsürlü yaşların son yarısının ortaya yakın dönemlerine denk gelen, kişinin hayatı düşünmeye başlama döneminde, hümanist bir yaklaşım... ( @fever)

Hızlı Yorum İncele : - /10

kiralık konak

her kitap konusu gibi güzel olamıyo ne yazık ki. konusu ilgimi çektiği için elime almıştım ama bitirmek için zorladım kendimi. hakkı celis'in düşünc... ( @yeşil)

Hızlı Yorum İncele : 5.3 /10

kod adı: atilla

yakın tarihimizdeki olayları mahkeme tutanakları esliğinde gozunuzun onunden geciriyor.atilla aladdin cakıcı olup isadamları , siyasetciler hatta seda... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10