moğol kurdu

dünyanın en barbar kavmi olarak gösterilen moğollar yine moğolluklarını yapıyor ve canınızı yakacak ne kadar şey varsa yokediyor kitapta. doğruluğu va... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

metal fırtına

bana çok saçma zaman kaybetmeye değmez geldiği için yarida biraktim.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 3.9 /10

melekler ve şeytanlar

bu kitapta da bence tekrara düşmüş.anlatımı çok güzel ama aynı karakter üzerinden gidildiği için bir süre sonra sıkıcı oluyor.... ( @zilan)

Hızlı Yorum İncele : 8.9 /10

martı

sizi kendinizi keşfetmeye ve sınırlarınızı zorlamaya yönlendiren bir kitap. "hiçbir şeyin sınırı yoktur" ... ( @zilan)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

mızraksız ilmihal

çok iddialı bir kitap bu. yazıldığı dönemin inançlarına farklı bir pencereden bakabilenler için ideal. aşkın farklı bir ortamdaki tanımı ve açıklaması... ( @lovemyself)

Hızlı Yorum İncele : - /10

mutluluk

Kitabın başından beri gerçekleşmesi gereken şeyi bekliyorduk . Kitapta bir olay eksikliği gördüm . Önermiyorum . Yazarın kardeşimin hikayesi ve serena... ( @GhostCry)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

martin eden

Aşık Olduğu Kadın Uğruna Bilgi Arayışı İçine Giren, Kıtap Almak İçin Çabalayan, Bilginin Peşin De Koşan Bir Adam.Fakir Biriyken Pes Etmeyip Yazdıkları... ( @Kafka21)

Hızlı Yorum İncele : 8.4 /10

mabet ve loca

masonluğun kökleri nedir? kutsal kase efsaneleri nerden çıkmıştır, ve zaman içinde ne gibi evrimleşmiştir? kelt İskoçyasında, masonluğun anavatanındak... ( @pointy)

Hızlı Yorum İncele : - /10

motorlu kuş

sahip olduğundan daha fazlasını istemek, bu yüzden doğaya aykırı davranmayı göz önüne almakla alakalı bu kitap. daha uzaklara gitmek, daha yükseğe çık... ( @lovemyself)

Hızlı Yorum İncele : - /10

melekler erkek olur

ben kitabı çok ilginç buldum,evliliklerdeki ikinci kadının nasıl ortaya çıktığını ve insanoğlunun ne kadar zayıf olduğunu hayretler içinde kalarak oku... ( @fusbor)

Hızlı Yorum İncele : 2.0 /10

mısır kaşifi

birinci dünya savaşı sonrası mısır avustralya amerika üçgeninde geçen bir roman.biraz şizofrenik.olay iki kahraman tarafından anlatılıyor.biri eş zama... ( @cassiopeia)

Hızlı Yorum İncele : - /10

mektup aşkları

tamamıyla birbirlerine yazdıkları mektuplardan tanıyacagınız kahramanlar vardır.jalem ,sevgili biricik jale,sevgili sacide gibi hitaplarla bu kahraman... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

mahrem

kitabı çok beğendiğimi söylemeliyim. iskender adlı kitabını hiç beğenmemiştim. yine beğenmeyeceğimi sandım ama fena halde yanıldım. son zamanlarda oku... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

mai ve siyah

kitapta orta halli bir ailenin çocuğu olan ahmet cemil'in babasının ölümü üzerine, henüz hiç hazır değilken omuzlarına binen hayatın yükü karşısındaki... ( @güneş)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

mesnevi

elbette aşkı anlatır ama bana aşkı tarif edip anlatır mısınız? mevlana ney ve dümbelek eşliğinde dönerek elde etmemiştir o aşkı. bir karşı cinse duyul... ( @Genco)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

mavi saçlı kız

edebi açıdan sıkıcı ancak burçak öldükten sonra babasının kızının günlüklerini yayınlaması açısından önemli küçük bir kızın hayallerini anlatması ve ö... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 7.3 /10

muson yağmurları

klasik wilbur smith kahramanları aşık olmamak mümkün değil... tom gerçek bir kahraman:)... ( @zoya80)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

mazi kalbimde bir yaradır

bana göre keyif alınabilecek çabuk okunabilecek ve sonu tahmin edilebilecek bir kitap. kahramana mantıklı ne akıl verirsen kahraman onu yapıyor kitapt... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

matilda

Daha önce Roal Dahl'ın kitaplarını okumuş ve bu kitabını da ilk kez okumuş biri olarak söylüyorum, gerçekten okurken "Keşke Matilda'nın yerinde o... ( @Yrain)

Hızlı Yorum İncele : 9.3 /10

minta

bu kitap son yıllarda aynı tür kurgularla yazılmış kitaplardan biri yani çok farklı yerlerde çok farklı hayatlar yaşayan insanların birleştikleri haya... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 2.0 /10

musa - ulus yaratan peygamber 2. cilt

artık vadedilen topraklara dogru ilerliyoruz.en ufak aksilikte musa dan hesap soran israilogulları musa nın da sinirlerini zorlamaya baslıyor....siz b... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 5.3 /10

musa - mısır prensi 1. cilt

musanın asanını dokundurup kızıl denizi ikiye ayırdıktan sonra kitaba gore burada firavun oğulları düşüyor ve deniz kapanıyor ama gerçekte buraya fir... ( @goklerde)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

malina

yazara herkes aşık olabilir mi sorusu sorulduğunda hayır der ve devam eder 'çünkü aşk bir sanat eseridir' malina romanı kurgu olarak sade olmasına rağ... ( @allıbez)

Hızlı Yorum İncele : - /10

mrs. dalloway

"yaşami ve ölümü vermek istiyorum, sağliği ve çilginliği; toplum düzenini eleştirmek istiyorum, işler halinde, en yoğun biçiminde.." romanda virginia'... ( @Esma)

Hızlı Yorum İncele : 3.0 /10

monte kristo kontu

başucu kitaplarından biri olmayı hak ediyor.elinizden bırakmak istemeyeceğiniz bir klasik.anlatımı o kadar etkileyici ki kalınlığı bile gözünüzü korku... ( @estiyine)

Hızlı Yorum İncele : 8.4 /10

matmazel noraliya'nın koltuğu

adnan oktar'ın kedicikleri gibi sesleneceğim aşkım, bebeğim sevgilim olan peyami safa'nın kitabı yine mükemmel ötesiydi. :) kitabının çok çok güzel ol... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

mengene göçmenleri

ilk kitap kurt seyt ve shura dır hayran kalırsınız .2.si kurt seyt ve murka dır .o guclu adama acır murkadan nefret edersiniz.3.sundede yazar buyukann... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

medeniyetler çatışması

masonların destek verdiği bir adam..okunması sadece kafa karısıklığına neden olacak bir kitap..... ( @Cousa)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

mevki uygarlığı

dünyada suç işleyen insanlar hafızaları silinerek omega adlı sürgün gezegenine gönderilmektedir.suçlular dünyası omegadaki ortalama ömür 3 yıldır.bura... ( @aleceiffel)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

masumlar ve suçlular

doğan kitap tarafından nisan 2007 de çıkan bu kitap giritte yaşan müslüman ve hristiyan insanların nufüs mübadelesini yani bir nevi birbirinden ayrılı... ( @ylzmhrcn)

Hızlı Yorum İncele : - /10

mor

güzel bir kitaptı bence. bu tarz kitapları seviyorum ben. dobralığın dibi gülcan'ın kocasına 'cehenneme kadar yolun var. soğuğum, çünkü sen bir hayvan... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 5.8 /10

mars yıllıkları

marsa giden insanoğlunun yaşadıklarını kısa kısa öykülerle anlatır.bir bilimkurgu ancak bu kadar şiirsel ve olabilir.... ( @doctod)

Hızlı Yorum İncele : - /10

musa'nın çocukları tayyip ve emine

geçenlerde bitirdim. aslında kitaptaki pek çok olay basından alınan ve derlenen haberler. fakat 2002 seçimleri öncesi ve sonrası rte nın söylemleri di... ( @ouraz)

Hızlı Yorum İncele : 6.5 /10

madam bovary

burda en büyük eleştriler madam bovary'e gelir..halbuki o değildir bence suçlanacak kişi. insanın istediği gibi yaşama şansı bulamadığı zamanlarda bir... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.8 /10

mezarlarınıza tüküreceğim

gündelik yaşamın sıkıcı monotonluğundan çıkmak isterseniz bu kitabı şiddetle tavsiye ederim. kitap bittiğinde sağlam bir şamar yemişe döneceksiniz baş... ( @cikin)

Hızlı Yorum İncele : 6.5 /10

mektuplar

üç kitaptan oluşan bir seri - cezaevinden memet fuat'a mektuplar 1 ve 2 - nazım ile piraye... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

muska

1960 yılların izmirinde geçer hikaye.başkahraman sarp isimli bir çocuktur.büyüler, cinler, kötü ruhlarla ilgili yazılmış az sayıdaki romanlardandır.ço... ( @doctod)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

milyarlarca ve milyarlarca

carl sagan'ın bilim ve insan sevgisi beni bilimsel kitaplar okumaya yöneltti. kendisi hayatı boyunca bilimi halka açıklamaya uğraşmış, küresel ısınmay... ( @bsevinc)

Hızlı Yorum İncele : 7.5 /10

momo

bu kitap çocuklar için değil biz yetişkin her şeyi bildiğini zanneden yaşı ilerlemiş ama gerçekleri göremeyen yetişkinler için yazılmış. Çocuklar... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

mülksüzler

Muhteşem zekanın muhteşem ürünü. mutlaka okumalısınız. anarşizm güzellemesi de diyebiliriz.... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 9.3 /10

maldoror'un şarkıları

sıradışı bir kitap.anlatılamayacak kadar özgün ve bir o kadar da kayıp.... ( @kimsesizler seyyahi)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

mağara arkadaşları

kitaba ismini veren öykü, tek kelimeyle harika..... ( @writer)

Hızlı Yorum İncele : - /10

mor salkımlı ev

mor salkımlı ev, halide edip adıvar'ın çocukluk günlerinden 1918 yılına kadar anılarını anlattığı kitabıdır. kitabı kaç defa okumaya niyetlendim. bit... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

mehmet akif

şair, haykırmakla görevlidir. hak bildiği yolda yapayanlız da kalsa, bu toprak için yorulacaktır... akif bu gerçeği bilen ve kıyasıya yorulan bir insa... ( @SALEM)

Hızlı Yorum İncele : - /10

matematiğin aydınlık dünyası

matematikçiler için bir başlangıç kitabı niteliğinde.bazı temel teoremlerin ispatını içermekle birlikte bazı matematiksel terimlerin de nasıl ortaya... ( @SALEM)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

marifetler

orrec ve gry marifetlerle doğanların, marifetlerinin niteliğine ve derecesine göre diğerlerine üstün olduğu, hayatta kalmayı, soyunu sürdürmeyi başara... ( @meral)

Hızlı Yorum İncele : - /10

mutfak çıkmazı

kitaptaki kahramanın tek tutkusu yemek yapmaktır. öyleki bir tutku ki hayatının tüm seyrini değiştirir. hayatı bir tragedyaya dönüşür. biraz karabasa... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 3.5 /10