tarihte ve günümüzde siyonizm ve yahudilik

siyonizmin kısıler arasında ne anlama geldıgını ve tarıh ıcınde bu fıkrın nasıl degısıklıklere ugradıgını gozler onune seren kaynak bır eser....... ( @güzi)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

tarihimizle yüzleşmek

geleneksel kalıplardan uzak, etkileyici ve sarsıcı bir kitap. olaylara farklı bakış açısıyla bakmak isteyenlere şiddetle tavsiye edilir.... ( @kilinjos)

Hızlı Yorum İncele : 9.7 /10

tutunamayanlar

Tutunamayanlar'ın hikayesi. Okumak kolay değil ama mutlaka okunmalı diyorum. Yazarın doğum yılı ve yaşadığı zamana göre müthiş bir kitap.... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 9.2 /10

tol

2000'li yılların en iyi kitapları arasında gösterilmiş. ben sevmedim. parça parça hikayelerde anlatılan karakterler sonuçta bir şekilde toparlanır diy... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 6.7 /10

tatlı rüyalar

alper canıgüz'ün okuduğum tüm kitaplarını sevdim. Çok keyifli harika bir kitap.... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

taş meclisi

genel olarak keyifli olmasına rağmen sonu gerçekten aceleye gelmiş gibi ve yazara göre kötüydü... ( @emperor)

Hızlı Yorum İncele : 7.4 /10

türkiye'de geri kalmışlığın tarihi

ismail cem'in ileri osmanlı toplumundan hareketle nasıl ve neden geri kalındığını araştırarak geri kalmışlığı alt edemeyen son 230 yıllık iktidarların... ( @jamsession)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

tanrılar okulu

düşünüyorum da;bu kitabın kendisinden önce yazılan benzer temalı kitaplardan ve kendisinden sonra yaygınlaşan benzer kitaplardan farkı nedir?anlatılma... ( @tzt)

Hızlı Yorum İncele : - /10

tanyeri horozları

bende bu kitabın dördüncüsünü merakla bekliyorum.musaya ne olacak acaba.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

tom gordon'a aşık olan kız

bugün kötü kitapları bulup okuma günüm. :) bu yazarın da bir çok iyi kitabını okudum. ama 'cep' kitabı ve bu kitap en kötüleri okuduklarım içinde. oğl... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

tai pan

romanımız hong kong un kurulus asamasında gecmektedir.ingiliz somurgeleri cay afyon gibi malların ticareti ,o zamanki denizcilik kosulları gibi tarihi... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

teknede üç adam

tembellik için hep bir mazeret vardır.:) stres atmak için harika bir kitap mazeret tiyosuda alabilirsiniz ;)... ( @hill)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

tutku

okuduğum en güzel ingiliz edebiyatı romanı. ayrı ayrı anlatılan ve sonunda bir noktada birleştiğini gördüğümüz iki hikayesiyle çok güçlü bir kurgusu v... ( @thereisahope)

Hızlı Yorum İncele : - /10

tanios kayası

yazar, olayı üçüncü kişinin ağzından anlatmak yerine, hikayeyi anlatacak bir karakter kurgulamış, hoş olmuş. hikaye bu ya, adı verilmeyen anlatıcımız,... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

tarihçi

çok güzel denmez ama sürükleyici bir kitap.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

türk aynştaynı

kesinlikle çok çok keyif alarak okuduğum bir kitaptı.ülkemiz hakkında bir çok gerçeği görebileceğimiz bir eser olmuş.dünyanın en genç bilimadamı olan ... ( @oslew_88)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

tarihle söyleşiler

italyan gazeteci yazar orianne fallaci nin dunya uzerinde sozlerini gecirebilmis 14 siyasi portreyle yaptıgı roportajları kitaplastırmıstır.henry kiss... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

trajikomik

okurken ağlancak halimize güldüm bende.güncel konular içeriyor.sıkılmadan okunan bir kitap.... ( @Krokop)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

tiffany'de kahvaltı

yalnızlığa övgü, sıradışı olana saygı duruşu.. truman capote seviyorsanız hayal kırıklığına uğramazsınız, beklentilerinizi fazlasıyla karşılar bu kita... ( @hironakamura)

Hızlı Yorum İncele : - /10

thais

insanı düşünmeye iten bir kitap. dünya zevklerinden arınmış bir keşişin, thais adındaki hayat kadınının ruhunu kurtarmak için karar vermesiyle ve yola... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

tuzak

ben kitabı beğendim. baş karakter hapisten çıkarılarak amerikan hükümeti tarafından italya'da dil öğrenip, oranın kültürünü öğrenerek orada yaşaması i... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

taş ve ten

öncelikle yukarıdaki iki yoruma da katılmadığımı belirtmek isterim. ağır bir anlatımı olduğunu düşünmüyorum ayrıca inci aral türk edebiyatında aldığı ... ( @zurnanın son deliği)

Hızlı Yorum İncele : 3.5 /10

teneke

en öz yaşar kemal kitaplarından biridir.... ( @sedaci34)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

toplu şiirler

"çıkagelirsiniz, sarsılırız cehennem mezarı depremlerle. çıkagelirsiniz, aralanır gecenin perdesi firari düğünler kurulur ellerimize. çıkage... ( @güneş)

Hızlı Yorum İncele : - /10

türlerin kökeni

mutlaka okunmalı..darwin'in aslında ne demek istediğini anlamanın yolu.... ( @hironakamura)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

toros canavarı

sıradan bir insanın, dönemin toros canavarı lakaplı katili ile karıştırılmasıyla gelişen olayları anlatan hikaye... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

tatlı betüş

bana göre şahane bir kitaptı..heralde bir 15 yıldan fazla olmuştur okuyalı hala adını duyduğumda tatlı bir gülümseme oturdu yüzüme..özel kanallar açıl... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

therese raquin

naturalizmin detaycılığı okumasını biraz zorlaştırsa da çok güçlü bir yapıt. içsel sıkıntıların, kişilerin varoluşlarını tamamlayamamalarının, yıkıcı ... ( @lynn rowens)

Hızlı Yorum İncele : 9.5 /10

tatlı perşembe

john staeinbeck gazap üzümleri ve cennetin doğuşu kitaplarıda güzel.. cennetin doğuşu için hayatımın romanı diyor.ve gercektende öyle.catrine denen ka... ( @tolstoyyyyy)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

tehlikeli oyunlar

bu kitap hakkında ne yazsam eksik kalır. oğuz atay'ın okuduğum ikinci kitabıydı ikisini de beğendim (oğuz atay'ı değerlendirip beğenmek ne hattimeyse)... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 9.8 /10

türkçe'nin sırları

yazar türkçe ile ilgi birçok konuda farklı ve bence doğru tespitler yapmış bunları da çok güzel ve akıcı bir dille anlatmış. bu kitapta türkçeye dair ... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

taras bulba

sıradan bir romandı. anlatımını pek etkileyici bulamamıştım. puşkin'nin "yüzbaşının kızı" adlı eseriyle yakın zamanda okumuştum; ard arda. heralde şai... ( @kilinjos)

Hızlı Yorum İncele : 6.5 /10

ters lale

bu tarz kitapları sürekli olarak okunmak günümüzü kavramak açısından çok önemli.hele ki bu kadar aydın kişi bi araya gelmişken kaçırılmamalı.çok güzel... ( @oslew_88)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

türk'ün ateşle imtihanı

dili çok ağır olmasına ve olaylar çok yavaş gelişmesine rağmen kesinlikle okunması gereken romanlardan biridir.kurtuluş savaşı yıllarını atatürk ün ya... ( @oslew_88)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

tıknaz ile şirine - leydi kokarca

bir adam birisini avlamaya çalışırken aşık oluyor.ama kitaptan şunu sevmedim adamın yalancılığını...... ( @melis)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

tak koluna sepeti

bodrum'da geçirilen bir dönemde hayata ve yerel pazarlara bakılan bakış, yapılan yemekler, bitkiler, dostluklar anlatılıyor. bir yemek kitabı gibi g... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

tek adam - mustafa kemal - 1. cilt (1881-1919)

srinin ilk cildi olan kitap atatürkün hayatının başlangıcını anlatır yani onun doğum günü ile başlar çocukluğu,gençliği ve samsuna çıkışı ile biter. ç... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

türkçe off

yurdumuzda türkçenin yanlış kullanımı anlatılmiş.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

türkleri anlama kılavuzu

herhangi bir yerde duyabileceğiniz geyiklerin kitaplaştırılmış hali. para vermeye değmez ama gazete eki yada başka bir şekilde bedava bulunursa eğlenc... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

teşkilat'ın iki silahşoru

teşkilat'ın iki silahşoru biri meşrutiyet'in silahşoru yakup cemil diğeri cumhuriyet'in silahsoru torun yakup cemil. dede ittihat ve terakki'nin vuruc... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 9.3 /10

toplu oyunlar

gizli oturum sinekler mezarsız ölüler saygılı yosma kirli eller şeytan ve yüce tanrı... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

tütün zamanı

ege yöresinde kırsal kesimde yaşayan halkın gündelik yaşamını, sorunlarını işleyen bir eser. kitapta aşık olan iki gencin birbirlerine duydukları aşk ... ( @oracle)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

tanrının doğum günü

kitapta kuran'ı kerim bu dönemki bakış açısı ile değrlendiriliyor. tanrı reklamcıdan imajını değiştirmesi için yardım isteyerek başlıyor, tanrı ile ... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

terapide beş soluk

kitapta yazar psikoterapiye ve sürecine karşı önyargıları esnetmeyi amaçlıyor ve bu amaç çerçevesinde terapisti ve psikoterapiyi tanıtıyor.... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : - /10

tibet'in gençlik pınarı

Genç Kalmanın Sırları. Uygulamaya başlamadım o yüzden işe yarar mı bilemiyorum ama yoga ile paralel durumlar var.... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

tom sawyer

bizim çocukluğumuzun mütavazi harry potter'ı. sihre filan sahip değildir. yaramaz, tembel, maceraperest sevilesi bir çocuktur. sinema uyarlaması, çizg... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

tapınağın öbür yüzü

kitap bağlılık ve bağımlılık üzerine yazılmış. yazar tüm ilişkilerin (insan ilişkileri, evlilik, birliktelik vs.) sahne önünde görülen ile sahne ark... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 3.0 /10