umut lanettir

muhteşem bir kitaptı. bir solukta okudum... meltem arıkan'ı tüyap kitap fuarı'nda çok tesadüfi bir şekilde tanıdım. "umut lanettir" adlı kitabının tan... ( @lucy)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

üç kader tanrıçası

aşk ve macera kitaplarını seviyorsanız bu kitabı okumalısınız. üç farklı aşk hikayesi ve bu aşk hikayelerini etrafında gelişen bir macera. sıkılmadan ... ( @enkelados)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

utanç

j.m. coetzee, 1999 booker roman ödülü'nü alan etkileyici romanı utanç'ta şiddetli, yoğun bir dönüşüm geçirmekte olan bir toplumun, yeni güney afrika'n... ( @hirurg)

Hızlı Yorum İncele : 8.5 /10

uyku evi

daha orta 3 teyken okumustum, hala da hatırlarım...muthis bir kurgusu vardi.baska okuyan var mı bilmem... ( @nisan05)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

unutma bahçesi

kitaptaki kahramanlar küçük bir çiftlikte bir araya gelmiş kişiler herkes yeteneklerine göre işler yapıyor ancak şartları var önceki hayatlarında geçi... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

üç aynalı kırk oda

iç içe girmiş öyküler. yıllar önce okudum. aklımda kalan alinin zavallı yaşamı ve pornpgrfik tabirler.... ( @karagiyim)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

uzun hikaye

memur bir babayla oğlunun hikayesi. biyografi tadındadır. tayinler dolayısıyla anadoluda geçen bir hayatın, çocuğun gözlerindeki yansımasıdır.... ( @angeleyes)

Hızlı Yorum İncele : - /10

unutulanlar

bir sabah sinogog saldırıya ugramıs olarak bulunur.bu yahudi cemaati korkutur.dedektifimiz ve sinagog icin gonullu calısan esi kolları sıvar.saldırıda... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

uruk aslanı gılgameş

masal okumak isteyenler icin.ben güzel kafamı yormayım az biraz mitoloji destan tadında birseyler okuyayım diyenler icin.gılgamıs diye bildiğimiz sey ... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

utanç

yazarın geceyarısı çocukları ndan sonra kaleme aldığı, politik bir roman... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : 5.5 /10

usame bir teröristin doğuşu

tanıtımdan:randal ortadoğu deneyimi kırk yıllık maziye sahip bir gazeteci olarak usame'nin yaşamının, yirmibirinci yüzyıl islam dünyası ile batı arası... ( @smyrna)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

üçüncü kadın

iki osmanlı kadını ve osmanlı devletindeki haremlerle ilgili araştırma yapmak için istanbula gelen fransız gazeteci bir kadın. bu üç kadın seslerini d... ( @ylzmhrcn)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

ustaların seçtikleri dünyanın en iyi 44 polisiye/gerilim hikayesi

ustalıkların seçtikleri/ dünyanın en iyi 44 polisiye/gerilim hikayesi,kitabın tam adı. lawrence block bu hikayeleri derlemiş.öykü ve polisiye sevenler... ( @doctod)

Hızlı Yorum İncele : - /10

uyku duvarının ötesinde

yayınevinin kullandığı bir söz vardı: "insanoğlu'nun en eski ve en güçlü duygusu korkudur.insanoğlunun en eski ve en güçlü korkusu bilinmeyendir" diye... ( @doctod)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

uzaklar

gerçekten çok güzel bir kitap her yolculukta mutlaka yanımda bulundururum defalarca okuduğum tek kitap...... ( @rhsz)

Hızlı Yorum İncele : 5.5 /10

üç köpük

arkadaşımın kitabını hediye etmesiyle, tanıma fırsatı bulduğum şair ve bu şiir kitabını da sevdim... yarın güzeldir hangi mevsimdeyiz böyle paletim... ( @eflatun)

Hızlı Yorum İncele : - /10

üç öykü

saf bir yürek'te flaubert, yarattığı felicite karakteriyle açık bir biçimde yürek burkar. diğer iki hikayede de yaşatığı duygu yoğunlukları fazladır. ... ( @sakultah)

Hızlı Yorum İncele : - /10

uğultulu tepeler

herkesin çok beğendiği fakat benim fazla kasvetli ve ağır bulduğum, zamane aşkı ve intikamı romanı. catherine ve heathcliff arasında yaşanan aşk baş r... ( @sagarmatha)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

ütopya

aklımda sadece olağan dışı bir dünyanın betimlendiği ama benimde yahu nerdeymiş bu ütopya dediğim ve bende olan ince bir kitapdı diye hatırımda kalanl... ( @kahvekolik)

Hızlı Yorum İncele : 9.3 /10

uzakname

mehmet yaşin'in yurt dışına yaptığı gezilerinin anlatıldığı çok akıcı güzel bilgiler veren bir kitap. Çok kıskandım bu kadar çok yer görmüş olmas... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

uşak

yazarın bir tüccarın evinde uşaklık ettiği anılarını yazıyor. yazar bu kitapta evin hanımına duyduğu aşk ve işçi hakları konusunda da dünya görüşünü d... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : - /10

üç anadolu efsanesi

destansı anlatımı öyle güzeldir ki, keşke o insanlarla beraber yaşasaydım diyor insan. en içli olanıysa karacaoğlan'dır.... ( @7 tel 7 kulak)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

uçurtma

güzel mi güzel kitaplarından birisi...eğlenceli duygusal komik kitapları ile bilgi paylaşıyorum... ( @melis)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

ürkek kuşlar

kadın öyküleri. tıpkı ürkek kuşlar gibi...... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

üç kadın, üç mektup, üç evlilik

üç kadının yazara gönderdiği mektuplar yer alıyor. psikolojik açıdan değerlendirmeler...... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : - /10

uzaktan aşk

amin maalouf beni bir kez daha şaşırttı çünkü bu kez bir opera eseri yazmış çok basit denilebilecek bir hikayeye masalsı bir hava vererek yazmış.... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 2.0 /10

uzunharmanlar'da bir davetsiz misafir

sezgin kaymaz, sürprizlerle dolu yazan, kurgusu çok güçlü bir yazıcı. bence bir kitabını seven tüm kitaplarını sever... ( @meral)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

unutulanlar dışında yeni birşey yok

okudum,oldukca carpici,terorun nedenleri uzerine kafa yormak gerektigini israrla ustune basa basa anlatiyor..... ( @thom)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

uzak diye bir yer yoktur

bu sefer martı değil tarla bülbülünün yüreğinde gerçekleri araması.... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 5.0 /10

uçurtmayı vurmasınlar

okuduğumda daha 13 yaşında idim. küçük barış'ın dört duvar arsaında geçen çocukluğu yüreğimi dağladı. gözlerim dolu dolu okudum.mutlaka okunmalıdır.... ( @dalida)

Hızlı Yorum İncele : 8.6 /10

üç film birden

çok ilginç geldi bir an üç film birden deyince merak ettim okuycam... ( @dagci)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

uçurtma avcısı

Afganistan üzerinden birçok dünya meselesini içten bir şekilde anlatan ve bir çocuğun iç dünyasını apaçık şekilde ortaya koyan bir kitap. Romanda olma... ( @Babalık Yolculuğum )

Hızlı Yorum İncele : 9.1 /10

uzun gölge

1919 yılında ingiltere mekanımız. scotland yard dedektifimiz kücük bir köye gönderiliyor. orda bulunan meslektasına okla yapılan saldırı yüzünden. ufa... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

ulysses

incilden sonra en fazla tartışılan, okuyanın parmakla gösterileceği bir j. joyce baş yapıtı. en benim diyen profesörlerin bile çözemeyeceği bilmeceler... ( @leydi di)

Hızlı Yorum İncele : 6.0 /10

unutulan sesler

Tam bir connelly klasiği bir kitap. Diğer kitaplarının çoğunda olduğu gibi Dedektif Harry Bosch iş başında. Dedektif 93 yılında ortağıyla bir bir genç... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

umut - hayat akan bir sudur

osmanlı'nın gözdesi bosna bir imza ile elden çıkarken, kulin ailesi bosna'dan istanbul'a göç ediyor, çöken imparatorluğun son maliye nazırı ahmet reşa... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

ustaca sevmek

bu kitabı karıştırıp aldım ve okumaya başlayınca hayal kırıklığına uğradım. bana yeni hiç bir şey öğtermedi. sıradan söylemler.ciddi okurlar için okun... ( @siverekli)

Hızlı Yorum İncele : - /10

üzerinde 19 var

kuran'ın tanrı'dan geldiği tezini ele alan bu eser tamamen matematiksel delillere yoğunlaşmış. dine bakış açımı değiştiren kitap diyebilirim bu kitap ... ( @devrimaycan)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

uydurulan din ve kuran'daki din

din konusunda okudugum en iyi kitap. hadis kuran karşılaştırmaları çok doyurucu. hayatın anlamını sorgulayanlara şiddetle tavsiye edilir.... ( @Denizerdem)

Hızlı Yorum İncele : 9.5 /10

üst kattaki cinler

"..parlak beyaz sayfalar üstünde tek bir harf bile yoktur. kitap baştan sona boş sayfalarla doludur" roman böyle bitiyor... çok etkileyici bir anlatı... ( @selimcan)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

ulusların kaderlerini tayin hakkı

içindekiler •rsdip'nin ulusal programı •ulusal sorun üzerine eleştirel notlar •diller sorununda liberaller ve demokratlar •"ulusal kültür" •"ulusal öz... ( @tacimmanap)

Hızlı Yorum İncele : - /10

unutulan kraliçe

boleynler gibi değil. çok ağır ilerliyor. okurken insanın içini kasvet kaplıyor. bitirmedim bıraktım. v.henry zamanı.... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

uzak

özlem hakkında tekrarlanmaksızın ne kadar çok şey söylenebilir sorusunun cevabıdır. bi de bu adamın özlem diye bir sevdiği mi vardır diye düşünmeme se... ( @yeşil)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

umut parkı

çok büyük umutlarla okuduğum, ancak konusunu çok sıkıcı bulduğum kitap. Anlatım dili güzel ve okutturuyor. Konusu çok sıradan, sevemedim. Biz de olsa ... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 4.0 /10

üç yanlış üç ceset

bir öğrenci yurdunda patlak verewn hırsızlık olayı hercule poirot için hiç de ilgi çekici değildir. basit bi,r hırsızlık gibi gorunen bu olayda calına... ( @bensueroglu)

Hızlı Yorum İncele : - /10

usta ile margarita

sovyet edebiyatı'nın önde gelen isimlerinden biridir mihail bulgakov...fakat usta ile margarita romanı yazarın sovyet rejimine karşı olan tutumu neden... ( @aurora)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

uzun sürmüş bir günün akşamı

bilge karasu´nun yapıtı toplam 11 kitaplık bir külliyat oluşturuyor. 1991´de ilk olarak uzun sürmüş bir günün akşamı´nı yayımlamıştık bilge karasu´dan... ( @durann)

Hızlı Yorum İncele : - /10

uyurgezer

1800'lerin sonlarında ingiltere'de geçen polisiye. sherlock holmes tarzını sevenler beğenecektir. kahramanımız bir zamanların ünlü sihirbazı ama dönem... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

uyumsuz defne kaman'ın maceraları - su

buket uzuner kitaplarından pek hoşlanmıyorum. kitap tesadüfen geldi. okurken akıcı. ama çok fazla tekrar cümlesi var. okuyucu salakmış gibi. aslında ... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 6.3 /10