yüzyıllık yalnızlık

oldukça akıcı , dili alıp götüren kıymetli bir eser. demişler ki birşey katmadı bana zaman kaybı diye,belki kişisel gelişim olarak çok bir şey katacak... ( @nilaydaka)

Hızlı Yorum İncele : 8.9 /10

yüzbaşının kızı

belirtilenin aksine kitabının çok akıcı olmasına rağmen sonuna doğru sıkıcı olduğu gerçekçi değildir.bilakis kitabının sonununda müthiş bir sürprizle ... ( @kitapokudu)

Hızlı Yorum İncele : 6.3 /10

yaşamak istiyorum

acıklı sonlara dayanamayanlar okumasınlar. sürekli hayatından, ülkesinden şikayet edenler okusunlar ve yaşadığımız ülkenin kıymetini anlasınlar.... ( @alice)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

yusuf ile züleyha

yusuf ile züleyha konusunda yeni bir bakış açısı sunuyor bunun yanında olayı anlatış biçimi de sıradan cümleler kullanmadan şiirsel, güzel bir dille a... ( @AKKURT)

Hızlı Yorum İncele : 8.9 /10

yahudilik - masonluk - dönmelik

büyük doğu dergilerindeki konuya dair yazılarının derlemesıdır ve yanlı yazılmıs bır eserdır.... ( @güzi)

Hızlı Yorum İncele : - /10

yaşama uğraşı

odunc verilip geri gelmemis kitaplar icinde en uzuntu duyulandır bu kitap.oysaki tekrar tekrar okunmayı hakediyor.ve guzel yazan insanlar neden intiha... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : 7.8 /10

yüzüklerin efendisi 1 - yüzük kardeşliği

dünya ikiye ayrılır derler yüzüklerin efendisi'ni okumuş olanlar ve okuyacak olanlar! kesinlikle okumalısınız.... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 8.9 /10

yeraltından notlar

zeki demirkubuz'un kitaptan etkilenerek çektiği film de çok güzeldi o yüzden karakter gözümde hep engin günaydın olarak canlandı. yer yer eğlendim, gü... ( @seinfeld)

Hızlı Yorum İncele : 9.1 /10

yabancı

kitabın kahramanının insan ve toplum değer yargılarından uzak hali ve tavrı sıradışı. Okurken zeki demirkubuz'un yazgı filmini izler gibi olacaksınız.... ( @zurnanın son deliği)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

yaşam enerjisi

yaşadığımız her türlü olayın,günlük hayatımızın,ruh ve beden sağlığının kozmik açıdan değerlendirilmesinin yapıldığı;tüm bunların yanında burçların, ... ( @melanosit)

Hızlı Yorum İncele : - /10

yeni hayat

orhan pamuk'un beni en derinden etkilediği romanı. iki defa okuyup daha fazla sindirdim kendimce. şöyle cümleler geçiyor ki insan kıskanmadan duramıyo... ( @sagarmatha)

Hızlı Yorum İncele : 6.9 /10

yüksek topuklar

dili akıcı sürükleyici bir kitap yalnız kitapta beni düşündüren olay 5 yaşındaki çocuğa bu kadar sorumluluk bu kadar anlam yüklemek ne kadar doğru d... ( @ilayda87)

Hızlı Yorum İncele : 8.4 /10

yatmadan önce 100 fırça darbesi

göz gezdirip bıraktığım tek kitap... umarım son olur... fazla söze gerek yok...... ( @dilek06)

Hızlı Yorum İncele : 2.4 /10

yalnızlık gittiğin yoldan gelir

o.rifat'ın "karıma" adlı şiirinin son mısrası kitaba adını vermiş.okurken o kadar zengin olup da o kadar kitabı alamadığınız için sinir oluyorsunuz.se... ( @Alazhana)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

yorgun mayıs kısrakları

yahya kemal,adnan menderes ve nazım hikmeti roman kurgusu içinde yazan yazardan bilmediğim pek çok şeyi öğrendim güzel bir kitaptı özellikle demokrat ... ( @selvi)

Hızlı Yorum İncele : 7.6 /10

yeşil yol

duygusal bir çok iniş çıkış yaşatan bu roman, her yaştan okuyucuyu etkilemeyi başarıyor. idam cezasının doğruluğunu sorgulatıyor okuyucusuna.... ( @lynn rowens)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

yüzüncü ad

kitabın kahramanı baldassare'nin yüzüncü adı bulmak için çıktığı yolculuk ve yolculuğu sırasında yaşadıkları anlatılır. tarih bilgisi içerir. zaman za... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 8.2 /10

yolların başlangıcı

bu da benim yazarın en sevdiğim kitabı.. içinde çok fazla çocuksu duygu ve dürtü var.. bunu bir romanmış gibi okumaya çalışan arkadaşlar sıkılmıştır e... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

yarim haziran

hayatta iki insanı sevdiğim için kendime çok kızarım..biri bu adam..rte'ye açık desteği yüzünden nefretimi kazanmıştır..gerçi şimdi dönmüştür ama bizl... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.7 /10

yüzyılın aşkları

daha önce duymadığım ve bilmediğim bir çok şeyi öğrendim.mesela;nazım hikmet'in komünist olduğu için hapse atıldığını diğer yandan türkiye komünist pa... ( @e l i f _)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

yasımı tutacaksın

beni bazı etkileyen kitaplar vardır kolay kolay unutmadığım işte bu kitapta onlardan biri. muhteşem bir eser. matador olmak, yoksulluğun sonu, yaşanan... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

yedinci uzman

ırak ta yeni bir kitle imha silahı yapılmıstır.dunyanın cesitli bolgelerinde bilimadamları oldurulmeye baslar.bu bilimadamları bu silahın yapılmasında... ( @deep_not)

Hızlı Yorum İncele : - /10

yüreğinin götürdüğü yere git

Yorumları okurken dehsete düştüm.. her insanın bir gelisim yılların da bir de ileriki yıllarda dönüp okuması gereken bir kitap.. tekrar okudum notlar ... ( @jozlem1963)

Hızlı Yorum İncele : 5.4 /10

yakınlık

mustafa ulusoy bu kitabında, postmodern dünyanın huzursuz ve mutsuz insanları olan bizlere huzura ve mutluluğa giden yolu göstermeye çalışmaktadır.. ... ( @hakipa)

Hızlı Yorum İncele : 7.3 /10

yukarı mahalle

serseri adamlar ve onların maceralarını anlatan kitapları hiç sevmesem de bu kitap bana o sıkılma hissini vermedi.bunda tabi ki steinbeck'in usta ve a... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

yazı odasında yolculuklar

"bir yatak, bir yazı masası bir iskemleden başka bir şey bulunmayan, tek kapılı, tek pencereli bir oda. yaşlı bir adam bu odada belleğini yitirmiş ola... ( @kendimden)

Hızlı Yorum İncele : 6.5 /10

yaşam kullanma kılavuzu

okunmak üzere ele ilk alındığında hiç bitmeyecekmiş gibi gelen ancak okundukça hiç bitmesin istenen kitap. helede puzzle tutkunuysanız insan öyle bir ... ( @zerdüşt)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

yalnızız

en sevdiğim yazar olan peyami safa min muhteşem kitabı oluyor kendisi. yine kitabı açar açmaz kendine çekiyor , sürüklüyor ve şaşırtarak bir tokatla k... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 9.3 /10

yaralarım aşktandır

iran'da kadın olmak iran'da şair olmak gibi durumların bedelini fazlasıyla ödemiş bir yazar. zor bir hayat duyarlı ince kırılgan dizeler furuğ'un ha... ( @allıbez)

Hızlı Yorum İncele : - /10

yaban

gün geçmiyor ki,üç-dört düşman uçağı başımız üstünde uçmasın.bir defasında o kadar alçaktan geçtiler ki,kanatlarının altındaki mavili beyazlı rengi bi... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 7.1 /10

yaprak dökümü

yayınlanan dizinin sayesinde karakterlerden ve olaylardan zaten haberdardım. dizide karakterlerin kişilikleri ve olaylar kitaba paralel gitse de daha ... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 8.2 /10

yazmak

marguerite duras'ın, bir kadın yazar olarak yalnızlık, sosyal açıdan yazarlık kimliği, yazma tutkusu/obsesyonu üzerine derin irdemeler yaptığı 'yazmak... ( @image junkie)

Hızlı Yorum İncele : - /10

yılanı öldürseler

ustanın yine çok çok güzel kitabı. kitaplarında anlatımı o kadar sade ve bir o kadar çarpıcı. karakterlerle çok rahat empati kurdurtabiliyor. küçücük ... ( @asenam)

Hızlı Yorum İncele : 9.0 /10

yalnız kadınlar sokağı

okurken inanılmaz gerildim..nedenini bilmiyorum.. çok uzun yıllar geçti üzerinden.. ama hala anımsıyorum..... ( @m.s.ı...)

Hızlı Yorum İncele : 3.5 /10

yıldızlı ve yağmurlu geceler

bir yunan adasında yaşanan trajik bir kaza sonucu orada turist olarak bulunan alman-amerikalı-ingiliz ve irlandalı 4 kişinin etrafında gelişen kurgu b... ( @AdaPeri)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

yer demir gök bakır

1 adam var ve bir de köy..bu adam kendi kendine otururken evinde huşuu içinde köylüler amcamı ermiş yapma derdine düşmüş ondan medet ummaktadır.. velh... ( @Şah)

Hızlı Yorum İncele : 6.8 /10

yarın yarın

76 yılında yazılan bu kitap, o dönemde sakıncalı bulunmuş ve toplatılmıştır. toplatıldıktan bir kaç sene sonra suç teşkil etmediğine karar verilmiş, v... ( @Trinity)

Hızlı Yorum İncele : 2.0 /10

yaşar ne yaşar ne yaşamaz

Gerçekten harika bir kitap okumaktan kendinizi alıkoyamıyorsunuz.... ( @Özge Nil ERTEM)

Hızlı Yorum İncele : 9.4 /10

yıldırım sesli manascı - yüzyüze - deniz kıyısında koşan ala köpek

ben yukarıda bahsedilen üçü bir arada olanı değil, elips yayınlarından çıkan yıldırım sesli manasçı ve deniz kıyısında koşan ala köpek isimli iki öykü... ( @Jason Macandale)

Hızlı Yorum İncele : 9.3 /10

yeni yalan zamanlar

yazar ismini değiştirip "yeşil" yaptı. allah aşkına seneler önce yazılan bir kitabın ismi değiştirilir mi. herşeyden önce okura saygısızlık... ( @yare82)

Hızlı Yorum İncele : 1.0 /10

yozlaşan medya ve yozlaşan türkçe

bu kitap gercekten günümüz medyasının ısrarla yıpratmaya çalıştığı güzelim türkçemizi nasıl daha doğru kullanırız onu gösteren her yaştan insanın okum... ( @simurg)

Hızlı Yorum İncele : - /10

yeni krallar yeni soytarilar

1974 çıkan bu kitap, ilhan selçuk'un cumhuriyet gazetesindeki köşe yazılarından yapılmış bir derlemedir. japon gülü adlı kitabı gibi son derece kolay ... ( @B.U)

Hızlı Yorum İncele : 7.0 /10

yıldızın parladığı anlar

insanlık tarihindeki belirleyici anlar üzerine yazılmış birbiriyle bağlantısız, ortalama 20şer sayfa 12 bölümden oluşuyor kitap. zweig kendisine göre ... ( @Blitz)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

yüzyılın fırtınası

bu kitapla ilgili farklı ne yazabilirim diye düşündüğümde belirgin bir yorum çıkmadı. klasik king kitabı. yeterli gerilim, heyecan, tempo. alınır, oku... ( @iyeni30)

Hızlı Yorum İncele : 8.0 /10

yükseltin tavan kirişini ustalar - seymour - bir giriş

sıkılmakla aynı cümlede kullanıldığında seni kırabilen kitaptır. belki seymourın beni uyardığı bi cümleyle alakalıdır bu his:"karanlıkta bile, onun s... ( @booboo)

Hızlı Yorum İncele : 10.0 /10

yerdeniz büyücüsü

Çok sevdim. Ursula hayranlarının arasına katıldım. Farklı bir dünya orası. özellikle büyü ve büyücüye çok farklı bir açıdan yaklaşmış. okumazsanız kaç... ( @ahuş)

Hızlı Yorum İncele : 9.8 /10

yeşil kiraz

ortaokuldaydım ben yeşil kirazı okurken..o zamanlar çok beğenmiştim;ama şimdi,gençleri yanlış yönlendirdiğini düşünüyorum.kiraz,elindekilerle yetinmey... ( @mabella)

Hızlı Yorum İncele : 2.0 /10

yaz geçer

şiir deyince aklıma gelen tek kitap. ya murathan mungan olmasaydı, n'apardık?... ( @yazgecer)

Hızlı Yorum İncele : 8.3 /10

yağmurdan sonra

ic dunyasindaki butun direnisine karsi cikmis bir kitap... kose yazilarindan derlenmis ! bu tarzda bir kitap cikarma taraftari degilmis onceleri,ama s... ( @pincir)

Hızlı Yorum İncele : - /10